منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

آشنایی با سیستم تحصیلی هلند

آشنایی با سیستم تحصیلی هلند
آشنایی با سیستم تحصیلی هلند
در جمع بندی و برای آشنایی با سیستم تحصیلی هلند به معرفی مقطع های تحصیلی پیش دبستان و ابتدایی در این کشور و نوع  آموزش در مدارس آن پرداختیم که در هر دوره دانش آموزان مهارت ها و آموزش های خاصی را خواهند داشت همچنین در ادامه موضوع به گرایش های تحصیلی در مقطع دبیرستان اشاره نموده و برخی از دانشگاه های برتر در هلند را نیز نام بردیم.

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

در مهاجرت به هلند و جهت آشنایی با سیستم تحصیلی هلند موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از مقطع پیش دبستانی در هلند و مزایای آن گفته مبنی بر اینکه اتباع خارجی و مهاجران در این کشور نیز می توانند از خدمات آموزشی مقاطع پیش دبستانی برای کودکان خود بهره مند شوند، که در ادامه به نوع آموزش مقطع ابتدایی در هلند اشاره و از گرایش های تحصیلی مقطع دبیرستان در هلند نیز نکاتی را مطرح و از برخی دانشگاه های هلند نیز نام برده می شود.

آشنایی با سیستم تحصیلی هلند

در مهاجرت به هلند بهتر است که با سلسله مراتب سیستم آموزشی این کشور برای فرزندان خود مطلع باشید لذا بدین منظور برای آشنایی با سیستم تحصیلی هلند می توان بدین نکته اشاره داشت که مدارس ابتدایی این کشور به دو دسته تقسیم می شوند:

1- مدارس دولتی که مستقلا توسط دولت اداره شده و به جای دیگری وابسته نیستند.

2- مدارس ویژه که وابسته به یک دین و سنت بوده و طبق فلسفه آموزشی خاصی اداره میشود اما دولت در مدیریت این گونه مدارس نقشی نداشته و عملا نمی تواند دستور العملی برای این نوع مدارس تعیین کند که در واقع این مدارس وابسته به یک صنف خاص و مستقل هستند.

پیش دبستانی در هلند

خانواده های گرامی در مهاجرت به هلند نیاز به آشنایی با نوع سیستم تحصیلی در این کشور دارند که در همین رابطه باید گفت پیش دبستانی در هلند برای بچه های دو تا چهار ساله است که پیش دبستانی هلند تحت مدیریت وزارت امور اجتماعی و استخدامی می باشد که در این مقطع کودکان نوپا مهارت های فکری و عاطفی را یاد گرفته و زبان و شمارش را می آموزند البته بازی، ورزش و موسیقی را هم در کنار این مهارتها یاد می گیرند.

زیرا که ورزش و موسیقی جزو علایق کودکان می باشد، اگر به یاد داشته باشید زنگ ورزش برای همه ما یک خاطره فراموش نشدنی در طول تحصیل مان بوده،  همچنین آموزش مهارت های فکری و عاطفی از اولویت های آموزشی در مقطع پیش دبستانی هلند بوده و بچه ها ارتباطات جمعی را نیز در این مقطع می آموزند.

بیشتر بدانید!
شهر هوبارت استرالیا برای زندگی و خرید ملک

مزایای پیش دبستانی در هلند

از خدمات مقطع پیش دبستانی در هلند این است که حتی می توانید برای چند ساعت کودک خود را به این مراکز سپرده و یا چند روز در هفته از خدمات آن برای کودک تان استفاده کنید، علاوه بر آن مهاجران و خارجی ها هم می توانند از خدمات و آموزش های این پیش دبستانی ها استفاده نموده و بچه های خود را برای دوره های آموزشی در این مراکز ثبت نام نمایند.

مقطع ابتدایی در هلند

مقطع ابتدایی در هلند

بعد از پیش دبستانی مقطع متوسطه و مقطع ابتدایی در هلند می باشد که آموزش های این دوره بیشتر دولتی است همچنین سیستم آموزشی هلند تقسیم بندی دارد و بر اساس نیازهای دانش آموزان تعیین می شود بطور مثال آموزش در هلند برای بچه های 5 تا 16 ساله اجباری است و مقطع ابتدایی نیز 8 گرید دارد.

برخی از خانواده ها علیرغم برنامه هایی که برای تحصیل فرزندانشان دارند مایل هستند در این کشور سرمایه گذاری ملکی بین المللی هم داشته باشند که در همین رابطه با مطالعه مقاله هزینه خرید ملک در هلند می توانند اطلاعات خوبی در این زمینه بدست آورند.

مقطع دبیرستان در هلند

تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند سه گرایش دارد از جمله:

1- آموزش حرفه ای (VMBO ) در این دوره بیشتر کارهای عملی آموزش داده میشود و علوم فنی هم از دروس این مقطع آموزش می باشد.

2- آماده سازی برای دانشگاه (VWO) این دوره دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده کرده و دروس را بطور تخصصی تدریس می کنند.

3- آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه های علوم کاربردی (HAVO ) در این گرایش علومی را تدریس می کنند که بعد از پایان دوره دانش آموزان بتوانند آموخته های خود را بکار گرفته و استفاده نمایند.

بیشتر بدانید!
نکات طلایی خرید و فروش املاک در یونان

تعطیلات مدارس هلند

مدارس هلند دو نوع تعطیلات داشته و تعطیلات اجباری آن توسط دولت تعیین شده و مدارس مکلف هستند در ایام اعلام شده تعطیل بمانند، ولی برخی از تعطیلات را خود مدارس مشخص می کنند و بنا به شرایط و زمان و رویدادها قابل تغییر است. باید گفت تحصیل در هلند برای تمامی مهاجران و خارجی ها امکان پذیر می باشد.

همچنین خانواده های گرامی برای آگاهی از فرصت های شغلی در هلند برای مهاجرت به هلند بهتر است که با انواع ویزای هلند نیز آشنا شده و مناسب ترین نوع ویزا را مطابق بر اهداف سفر و مهاجرت به این کشور درخواست دهند.

هزینه های تحصیلی هلند

جهت اطلاع شما علاقمندان باید گفت که آموزش و پرورش در هلند دولتی و تقریبا رایگان بنظر میرسد اما برخی از مدارس برای فعالیت های فوق برنامه، هزینه های داوطلبانه ای را درخواست می کنند و مدارس بین المللی هم هستند که هزینه هایی برای ورود و ثبت نام داشته و بیشتر برای مهاجران مناسب هستند، مدارس بین المللی هلند در شهرهای برگن و بردا وجود دارند.

دانشگاه های هلند

همچنین برای افزایش معلومات شما علاقمندان مقاله ای تنظیم شده تحت عنوان بهترین شهرهای هلند برای زندگی که می توانید آن را مطالعه و دانسته های خود را در این خصوص ارتقا دهید.

دانشگاه های هلند

هلند 14 دانشگاه با موضوعیت تحقیقات و 41 دانشگاه علوم دارد که در معرفی دانشگاه های هلند می توان این اسامی را نام برد:

  • دانشگاه واگنینگن wageningen از بهترین دانشگاههای کشاورزی در هلند و جهان می باشد، این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های دنیا QS با موضوع کشاورزی و جنگداری در صدر می باشد همچنین بهترین دانشگاه هلند در زمینه علوم زیستی است که مطالعات و پژوهش های زیست محیطی در آن انجام می شود و تحصیل در این دانشگاه شما را به بهترین فرصت های جهانی برای پیشرفت وصل می نماید.
  • دانشگاه Delft بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی و یکی از بهترین ها در هلند می باشد.
  • دانشگاه آمستردام یکی دیگر از بهترین دانشگاههای هنلد می باشد.
بیشتر بدانید!
اقامت با خرید ملک زیر 100 هزار یورو در فرانسه

موضوع شغل برای مهاجرت به هلند نکته دیگری است که دانشجویان و دیگر علاقمندان می توانند در مهاجرت به هلند بدان بپردازند که البته آشنایی با ویزای دانشجویی هلند نیز به تکمیل اطلاعات شما کمک می کند.

مقاطع تحصیلی هلند

در جمع بندی و برای آشنایی با سیستم تحصیلی هلند به معرفی مقطع های تحصیلی پیش دبستان و ابتدایی در این کشور و نوع  آموزش در مدارس آن پرداختیم که در هر دوره دانش آموزان مهارت ها و آموزش های خاصی را خواهند داشت همچنین در ادامه موضوع به گرایش های تحصیلی در مقطع دبیرستان اشاره نموده و برخی از دانشگاه های برتر در هلند را نیز نام بردیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آشنایی با سیستم تحصیلی هلند میتوانید اگر سوالی دارید از طریق مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید و یا از طریق آکادمی اریکه عدل کلاس های وکلا را شرکت کنید تا اطلاعات کامل درباره هر کدام از روش های مهاجرت به هلند مطلع شوید و یا از طریق تماس با ما میتوانید جلسه حضوری تنظیم نمایید تا از مشاوره وکلای متخصص این حوزه بهره بگیرید.

در صورتیکه هم که قصد خرید ملک در اروپا یا کشورهای دیگر را دارید با دانلود اپلیکیشن اینوستایم برند زیر مجموعه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از ریز جزییات اطلاعات هر ملک در شرکت سرمایه گذاری اینوستایم (Investime) باخبر شوید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟