منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی برای چه کسانیست؟

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

به نظر شما چه کسانی می توانند کاندید مناسبی برای مهاجرت به کشور پرتغال باشند؟ آیا دریافت اقامت پرتغال تنها برای افرادی که جوان هستند و توانایی کار دارند میسر است؟ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی چه نوع اقامتی است؟ دریافت این نوع اقامت از کشور پرتغال چه مزایایی می تواند داشته باشد؟

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی که با نام ویزای D7 نیز شناخته می شود، به بازنشستگان اعطا می شود. البته در صورتی که بازنشستگان از شرایط لازم برای دریافت این ویزای اقامتی برخوردار باشند. می توانیم این نوع ویزا را ویزای درآمد منفعل (درآمدی که نیاز به کار و فعالیت فیزیکی فرد نداشته باشد) نیز بنامیم که از سال 2007 به عنوان یک ویزای اقامت طولانی مدت در پرتغال معرفی شد.

وکیل محمد مسعودی ، وکیل پایه یک و بین المللی در دوره کامل و مفصل اقامت خودحمایتی پرتغال شما را برای اقدام برای این نوع ویزای اقامتی به طور کامل آماده می کند و با طی کردن این دوره می توانید مطمئن باشید که نتیجه موفقیت آمیزی را رقم خواهید زد. در آکادمی اریکه عدل می توانید به این دوره دسترسی داشته باشید.

اقامت خود حمایتی پرتغال جدید

نکته مهمی که باید در مورد ویزای D7 بیان کنیم، عدم نیاز به سرمایه گذاری برای دریافت اقامت پرتغال بر خلاف گلدن ویزا است. این ویزا علاوه بر بازنشستگان برای کارگران از راه دور نیز مناسب است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا، EEA  و  SWISS که تمایل دارند اقامت کشور پرتغال را دریافت کنند، می توانند از این ویزا استفاده نمایند.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی، می تواند از طریق درآمد منفعل بازنشستگی، سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات و دریافت حقوق و دستمزد دریافت شود. حداقل درآمد منفعل مورد نیاز برای دریافت ویزای D7، برابر با  8،460 یورو در سال است. در صورت همراه بودن همسر، باید به این مبلغ 50% دیگر بیفزایید.

اگر متقاضی مهاجرت و اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی دارای یک کودک باشد، باید به مبلغ اصلی 30% دیگر بیفزاید. پس به طور کلی برای یک زوج و کودک آنها، نیاز به پرداخت هزینه ای معادل 15،300 € در سال خواهد بود. البته باید فرد متقاضی از دیگر شرایط اقامت پرتغال نیز برخوردار باشد. برای کسب آگاهی بیشتر در این خصوص می توانید به مطلب « تمکن مالی پرتغال را چطور اثبات کنیم ؟ » مراجعه نمایید.

دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی
دریافت اقامت پرتغال برای سرپرست و خانواده اش

شرایط و نیازهای اساسی برای دریافت ویزای D7

شرایط لازم برای دریافت ویزای خود حمایتی یا بازنشستگی، بسیار ساده است. از جمله مهمترین این شرایط باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • فرد متقاضی اقامت پرتغال باید شهروند غیر اتحادیه اروپا باشد.
 • حداقل درآمد منفعل برای کسب اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی € 8،460 در سال (+ 50٪ برای همسر و 30٪ برای کودک وابسته) است.
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه آدرس دقیق محل سکونت در پرتغال( اجاره یا خرید ملک)
 • حداقل 16 ماه اقامت در 2 سال اول اخذ ویزای D7 در کشور پرتغال

این نکته را در نظر داشته باشید که دارنده ویزای D7 می تواند پس از سپری کردن 1 سال اقامت، 2 سال تمدید اجازه اقامت در پرتغال، ویزای خود را برای 2 سال دیگر نیز تمدید کند. البته به شرط آنکه فرد متقاضی اقامت در کشور پرتغال 6 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی را در خارج از پرتغال سپری نکند.

بیشتر بدانید!
راهنمای گرفتن ویزای توریستی پرتغال (جدید)

همچنین لازم به ذکر است که این ویزا برای 2 بار اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی معتبر بوده و شخص می تواند پس از دریافت ویزا 4 ماه در پرتغال بماند.

البته ما در صفحه دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال تمام جزئیات مربوط به این نوع ویزا و روش مهاجرتی را شرح داده ایم. همینطور پرسش و پاسخ ها و نکات مهم دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال در این صفحه موجود است که می توانید مطالعه نمایید.

اقامت خودحمایتی پرتغال
مزایای زندگی در پرتغال

مزایای اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یا ویزای D7

بدون تردید دریافت هر ویزایی برای اقامت در یک کشور خاص، مزایای خاص خود را خواهد داشت. همانطور که دارندگان ویزای طلایی می توانند از شرایط خاص اقامتی در کشور پرتغال بهره مند شوند، دریافت کنندگان ویزای خود حمایتی یا بازنشستگی هم به مزیت های مطلوبی دست خواهند یافت.

از جمله مهمترین مزایایی که دریافت ویزای D7 می تواند برای افراد خود حمایتی داشته باشد، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

معافیت از دریافت ویزا برای دیگر کشورهای اروپایی 

ویزای D7 پرتغال این اجازه را به دارنده می دهد تا بتواند به راحتی وارد کشور پرتغال و منطقه شنگن (26 کشور اتحادیه اروپا) شود. یعنی دارندگان این نوع ویزا می توانند به صورت آزادانه از تمامی 26 کشور اتحادیه اروپا بازدید نمایند. پس به طور کلی ویزای D7 به شما کمک می کند تا از تمامی حقوق مسافرت به شهرهای اتحادیه اروپا بهره مند شوید.

بهره مندی دیگر اعضای خانواده از حقوق اقامت در پرتغال 

دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی یا ویزای D7، این امکان را به دارنده می دهد که بتواند برای دیگر اعضای خانواده خود درخواست اقامت نماید. همچنین آنها از همان حقوق اقامتی برخوردار می شوند که دارنده ویزای خود حمایتی از آنها برخوردار است.

البته برای این کار فرد متقاضی باید رابطه خود را با هر یک از افرادی که تمایل به اخذ اقامت دارند، اثبات کند. این دسته از افراد می توانند شریک، کودکان زیر 18 سال، کودکان وابسته بیش از 18 سال محصل، والدین، والدین همسر و خواهر و برادر کوچک باشند. این افراد می توانند در کشور پرتغال زندگی کرده و از مزایای ویزا بهره مند شوند.

درخواست اقامت دیگر اعضای خانواده با ویزای D7
درخواست اقامت دیگر اعضای خانواده با ویزای D7

اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی به صورت دائم 

برای بسیاری از متقاضیان ویزای خود حمایتی ممکن است این سوال مطرح شود که آیا دریافت این ویزا می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کشور پرتغال شود؟ باید بگوییم بله. همانطور که پیش از این بیان نمودیم، بازنشستگان پس از اخذ اقامت پرتغال به مدت 1 سال، می توانند آن را برای 2 سال دیگر تمدید نموده و پس از آن نیز مجددا برای 2 سال دیگر تمدید کنند.

در نهایت با سپری کردن 5 سال اقامت در کشور پرتغال، این افراد می توانند اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی را به صورت دائم از دولت دریافت کنند.

اخذ حق شهروندی پس از دریافت ویزای D7

از دیگر مزایای ویزا با درآمد منفعل باید به دریافت حق شهروندی اشاره کنیم. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند، می توانند پس از شش سال اقامت قانونی در این کشور، تبدیل به شهروند پرتغال شوند. البته برای تبدیل شدن به شهروند پرتغال نیاز به ارائه گواهی زبان پرتغالی A2 نیز خواهد بود.

همچنین فرد متقاضی باید مدارک دیگری همچون عدم سوء پیشینه کیفری و مدرک افتتاح حساب بانکی در پرتغال را نیز برای دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی ارائه نماید.

بیشتر بدانید!
دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال

هزینه زندگی نسبتا ارزان در پرتغال

برای بسیاری از کسانی که به پرتغال مهاجرت می کنند مهم است که بتوانند به راحتی از پس هزینه های خود در کشور جدید بر بیایند. خبر خوبی که داریم این است که هزینه های زندگی در پرتغال به مراتب از بقیه کشورهای اروپایی پایین تر است و بدین ترتیب هموطنان ما می توانند سازگاری بهتری و سریه تری در پرتغال داشته باشند.

ما قبلا در مطلب هزینه زندگی در لیسبون پرتغال  به بررسی هزینه های زندگی در پایتخت پرتغال پرداخته ایم همچنین در نگاهی مقایسه ای در مطلب هزینه زندگی در پورتو پرتغال در مقایسه با لیسبون ، هزینه زندگی در دومین کلانشهر پرتغالی را هم مورد بررسی قرار داده ایم. مطالعه هر دو مقاله به شما کمک می کند دید جامع تری نسبت به هزینه ها در پرتغال داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تمکن مالی پرتغال
مدارک مورد نیاز برای ویزای تمکن مالی پرتغال

 

اسناد مهم برای دریافت اقامت پرتغال با ویزای خود حمایتی

افراد متقاضی اقامت در کشور پرتغال، باید اسناد مهمی را ارائه نمایند که نشان دهد واجد شرایط دریافت ویزای خود حمایتی هستند. این اسناد عبارتند از:

 1. مدرک اثبات معیشت که نشان دهنده منابع مالی فرد متقاضی است. همچون ریز حساب بانکی
 2. ارائه فرم درخواست ویزای D7
 3. ارائه گذرنامه برای اقامت در کشور پرتغال به مدت 3 ماه
 4. ارائه بیمه سلامت بین المللی
 5. 2 عکس با کیفیت برای ویزا که مطابق با عکس شناسنامه باشد
 6. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری که بعد از ترجمه 3 ماه اعتبار خواهد داشت
 7. ارائه اظهارنامه شخصی مبنی بر اطلاع از ممنوعیت ورود به پرتغال بدون داشتن ویزا
 8. ارائه گواهی عدم پرونده جنایی از کشور مبدا یا کشوری که شخص متقاضی بیش از یک سال در آنجا اقامت داشته است( ارائه این گواهی برای کودکان زیر 16 سال الزامی نیست)
 9. اثبات معیشت بدون کمک عمومی
افراد واجد صلاحیت برای ویزای تمکن مالی پرتغال
افراد واجد صلاحیت برای ویزای تمکن مالی پرتغال

چه کسانی می توانند اقدام به دریافت ویزای خود حمایتی شوند؟

به طور کلی تمامی افرادی که شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند و از درآمد منفعل برخوردارند، می توانند اقدام به اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی نمایند. البته این ویزا با نام ویزای بازنشستگی شناخته می شود.

اما افرادی که از راه دور برای کارفرمای خارج از پرتغال کار می کنند نیز، مشمول دریافت این ویزا هستند. پس کارمندان از راه دور و کارگران خدمات دیجیتال نیز می توانند از این ویزا برای کسب اقامت پرتغال استفاده کنند.

همچنین باید بیان نماییم که شهروندان انگلیسی که نمی توانند سرمایه گذاری لازم را برای دریافت ویزای طلایی در پرتغال انجام دهند، قادر به اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی و دریافت ویزای D7 هستند.

آنها می توانند پس از 6 سال اقامت در این کشور، از تمامی حقوق اتحادیه اروپا بهره مند شوند. از این رو آنها به عنوان یک بریتانیایی، با ویزای D7، قادر خواهند بود به صورت آزادانه در منطقه شنگن سفر کنند. علاوه بر آن حق کار، تحصیل و زندگی در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را نیز خواهند داشت.

پرتغال به عنوان یکی از کشورهای اروپایی عالی برای مهاجرت، روش های مطمئن و آسانی را در اختیار افراد متقاضی قرار داده است. هر شخصی که در کشورهای غیر اتحادیه اروپا ساکن باشد، می تواند به راحتی و در کوتاه ترین زمان اقامت کشور پرتغال را کسب کند. از میان روش های مختلف اخذ اقامت این کشور، متداول ترین و محبوب ترین روش، دریافت ویزای طلایی و D7 است.

بیشتر بدانید!
هزینه زندگی در پورتو پرتغال در 2023

در صورت تمایل می توانید دوره آموزشی اقامت خودحمایتی پرتغال که در آکامی اریکه عدل منتشر شده است را خریداری کنید و خودتان برای دریافت این نوع اقامت اقدام نمایید. تا کنون بسیاری از شرکت کنندگان این دوره موفق شده اند ویزای خود و خانواده شان را دریافت کنند:

 

برای خرید این دوره اینجا کلیک کنید!

نتیجه گیری 

در این مطلب با شرایط کلی اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی و اخذ ویزای D7 آشنا شدید. با وجود این که شاید دریافت ویزای خود حمایتی یکی از روش های ساده برای اخذ اقامت کشور پرتغال باشد، اما عدم اطلاعات کافی در این زمینه می تواند شما را با مشکلات بسیاری مواجه سازد.

برای این که از بروز هرگونه مشکلی در این زمینه جلوگیری نمایید، بهترین راهکار برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل است. از صفحه تماس با ما استفاده کنید. کارشناسان متخصص مهاجرت ایران تمامی اطلاعات لازم را در خصوص اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی به شمار ارائه خواهند داد.

همچنین شما می توانید تمامی سوالات و ابهامات خود را برای دریافت ویزای D7 از وکلای بین المللی بپرسید. بدون شک داشتن اطلاعات بالا پیش از اقدام به مهاجرت، می تواند روند مهاجرت را برای شما سریع تر و آسان تر نماید. پس از آن شما با اطمینان بیشتری به سراغ این روش اخذ مهاجرت کشور پرتغال خواهید رفت.

 

برخی از سوالات موکلین ما:

اقامت تمکن مالی پرتغال برای چه کسانی مناسب است؟

بازنشستگان ، کسانی که درآمد ثابت از محل سود بانکی ، سود سهام و اجاره املاک دارند می توانند واجد صلاحیت شناخته شوند.

چقدر درآمد برای ویزای تمکن مالی پرتغال باید اثبات شود؟

حداقل درآمد مورد نیاز برای دریافت ویزای D7، برابر با 8،460 یورو در سال است. در صورت همراه بودن همسر، باید به این مبلغ 50% دیگر بیفزایید. همچنین اگر متقاضی مهاجرت و اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی دارای یک کودک باشد، باید به مبلغ اصلی ۳۰% دیگر بیفزاید.

آیا افتتاح حساب بانکی در پرتغال برای دریافت تمکن مالی اجباری است؟

حیر اجباری در کار نیست منتها این عامل باعث می شود شما در اثبات تمکن مالی خود در سفارت و این موضوع که می توانید خود و خانواده را در مدت اقامت پشتیبانی کنید موفق تر باشید.

 

راهنمای گام به گام:

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی برای چه کسانیست؟

نمی دانید اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی برای چه کسانی مناسب است؟ این مطلب را بخوانید. تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی از انواع روشهای مهاجرت به پرتغال است.

آماده سازی مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای تمکن مالی پرتغال را با کمک وکیل خود آماده کنید.

کد مالیاتی و حساب بانکی

با کمک وکیل خود تشکیل پرونده مالیاتی بدهید و همچنین در یک بانک معتبر پرتغالی حساب باز کنید.

درخواست ویزا و مصاحبه

با راهنمایی های وکیل خود درخواست ویزا بدهید و منتظر مصاحبه سفارت باشید.

سفر به پرتغال و اخذ اقامت

بعد از اینکه وکیل شما با موفقیت ویزای دی 7 شما را گرفت به پرتغال سفر کنید و در وقت مصاحب سازمان مهاجرت برای دریافت کارت اقامت شرکت کنید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟