منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

انواع اقامت استرالیا

انواع اقامت استرالیا
انواع اقامت استرالیا
استرالیا یکی از کشور هایی است که در سال های اخیر میزبان بسیاری از مهاجران بوده که برای انواع اقامت استرالیا به این کشور مهاجرت میکنند .در بیشتر ویزاهای استرالیا شما ابتدا باید موفق به دریافت اقامت موقت در این کشور شوید (حتی در ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا )و به دنبال آن در صورتی که یک سلسله شرایطی را با توجه به نوع ویزای خود رعایت کنید ،میتوانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید . 

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

استرالیا یکی از کشور هایی است که در سال های اخیر میزبان بسیاری از مهاجران بوده که برای انواع اقامت استرالیا به این کشور مهاجرت میکنند .در بیشتر ویزاهای استرالیا شما ابتدا باید موفق به دریافت اقامت موقت در این کشور شوید (حتی در ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا) و به دنبال آن در صورتی که یک سلسله شرایطی را با توجه به نوع ویزای خود رعایت کنید ،میتوانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید .

اگر قصد اخذ اقامت استرالیا را دارید بهتر است با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل قبل از هر اقدامی همراه باشید و با روش‌های اخذ اقامت موقت و اقامت دائم استرالیا آشنا شوید.

انواع اقامت استرالیا

انواع اقامت استرالیا را می‌توان در دو گروه زیر طبقه‌بندی کرد؛ البته بعضی ویزاهای موقت این امکان را به شما می‌دهند تا در طول اقامت موقت برای اقامت دائم استرالیا هم اقدام کنید؛

در ادامه هر یک از انواع اقامت و شرایط آنها را بیشتر برایتان توضیح داده‌ایم:

  • اقامت دائم استرالیا
  • اقامت موقت استرالیا

 

اقامت دائم استرالیا

همه افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند باید از ابتدا برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. البته بعضی از ویزاهای موقت استرالیا این امکان را به شما می‌دهند که برای مدتی به صورت موقت در استرالیا اقامت کنید؛ پس از آن برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. به عنوان مثال ویزای ۸۸۸ (اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری) مرحله دوم ویزای ۱۸۸ (اقامت موقت از طریق سرمایه‌گذاری) است.

در جدول زیر موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل انواع روش‌های اخذ اقامت دائم به همراه شماره‌ی ویزای استرالیا را ذکر کرده که در ادامه، بیشتر به آنها می‌پردازیم.

روش اخذ اقامت دائم استرالیا

شماره‌ ویزا

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

ویزای ۱۳۲ استرالیا
ویزای ۸۸۸ استرالیا
ویزای ۸۹۰ استرالیا
ویزای ۸۹۲ استرالیا
اقامت از طریق کارویزای ۱۸۶ استرالیا
ویزای ۱۸۷ استرالیا
ویزای ۱۸۹ استرالیا
ویزای ۱۹۰ استرالیا
اقامت از طریق ازدواجویزای ۸۰۱ استرالیا
ویزای ۱۰۰ استرالیا
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیاویزای ۱۰۳ استرالیا
ویزای ۱۴۳ استرالیا
اقامت از طریق والدینویزای ۱۰۱ استرالیا
ویزای ۱۰۲ استرالیا
ویزای ۱۱۷ استرالیا

 

اقامت کاری استرالیا

یکی از مهمترین دلایل محبوبیت مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای کاری استرالیا ، اقتصاد قوی این کشور میباشد که حتی در دوره رکود جهانی نیز مشاغل استرالیا آسیب چندانی ندید. استرالیا از نرخ بیکاری پایینی بهره میبرد و  با هدف توسعه پایدار و رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد که میتوانند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا و ویزای کاری استرالیا تامین شوند.

بیشتر بدانید!
ویزای نامزدی ویزای ازدواج استرالیا

اگر بتوانید حمایت یکی از کارفرماهای مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا را به دست آورید، قدم اول را برای اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا برداشته‌اید، البته قبل از هر اقدامی بهتر است از مشاوره رایگان تیم موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در این خصوص استفاده کنید تا این مسیر را با اطمینان بیشتر و بدون خطا طی کنید.

در صورتی که کارفرمای شما در مناطق کم‌جمعیت استرالیا باشد هم می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۷ استرالیا اقدام کنید؛ این مناطق برای هر ایالت استرالیا به تفکیک کدپستی مشخص شده‌اند.

اگر توانسته‌اید امتیازهای لازم را کسب کنید و نیازی به اسپانسر ندارید، ویزای ۱۸۹ استرالیا بهترین انتخاب برای شماست. در صورتی هم که در کسب امتیاز دچار مشکل شده‌اید با اخذ حمایت یکی از ایالت‌های استرالیا می‌توانید ۵امتیاز دیگر به دست آورید و از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

انواع اقامت استرالیا

 

اقامت از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا ویزای ۱۸۸ استرالیا از بهترین و سریع‌‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا است.یکی از روش های اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری است .

ویزای ۸۸۸ استرالیا در واقع مرحله دوم ویزای سرمایه‌گذاری موقت (ویزای ۱۸۸ استرالیا) است؛ اگر شما اقامت موقت چهارساله دریافت کرده‌اید یا قصد اقدام برای آن را دارید؛ پس از مهاجرت به استرالیا و در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید برای ویزای اقامت دائم یعنی ویزای ۸۸۸ اقدام کنید. اگر توانایی سرمایه‌گذاری بیشتری دارید از همان اول می‌توانید مستقیما از طریق ویزای ۱۳۲ برای اقامت دائم اقدام کنید.

افرادی که از قبل، از طریق ویزاهای ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴، یا ۱۶۵ به صورت موقت در این کشور اقامت داشته‌اند هم می‌توانند از طریق ویزای ۸۹۰(به صورت مستقل) و ویزای ۸۹۲ (با اسپانسر ایالتی) برای اقامت دائم اقدام کنند.

فراموش نکنید برای اخذ هر ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا ثبت شرکت در استرالیا، در موارد مشخصی از جمله سن، سرمایه، میزان گردش مالی، نحوه‌ی امتیازبندی، میزان فعالیت و درصد مالکیت شما از کسب‌وکار، باید واجدالشرایط باشید.

انواع اقامت استرالیا

اقامت از طریق ازدواج

اگر همسر شما مقیم استرالیاست یا به‌تازگی موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شده است، می‌توانید از طریق ویزاهای ۸۰۱ و ۱۰۰ برای اقامت دائم اقدام کنید. با گرفتن ویزای ازدواج استرالیا شما هم مثل همسرتان از همه امکانات اقامت دائم استرالیا بهره‌مند می‌شوید. در هر دو ویزا (۱۰۰ و ۸۰۱) شما می‌توانید از طریق ویزاهای اقامت موقت وارد خاک این کشور شوید و تا زمان اعلام نتیجه‌ی ویزای اقامت دائم در این کشور زندگی کنید.

بیشتر بدانید!
هزینه زندگی در فرانسه

اقامت از طریق والدین

اگر از طریق روش‌‌های مختلف اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا کرده‌اید می‌توانید فرزندان‌تان را هم به کمک ویزای فرزند استرالیا همراه خود به استرالیا ببرید. فرزندانتان هم مثل شما می‌توانند در استرالیا مشغول به کار یا تحصیل شوند و از خدمات درمانی این کشور استفاده کنند.

در صورتی که فرد مورد نظر فرزند واقعی شماست می‌توانید از طریق ویزای ۱۰۱ استرالیا در این خصوص اقدام کنید؛ اما اگر فردی را به فرزندخواندگی پذیرفته‌اید باید از طریق ویزای ۱۰۲ استرالیا اقامت دائم او را دریافت کنید.

دولت استرالیا همچنین برای کودکان خویشاوند شما هم شرایطی در نظر گرفته است. برای کودکان یتیم یا کودکانی که والدین آنها مفقود شده‌اند یا قادر به مراقبت از آنها نیستند و شما یکی از بستگان نزدیک‌ آنها هستید؛ می‌توانید از طریق ویزای ۱۱۷ برای اقامت دائم آنها اقدام کنید تا در کنار شما زندگی آسوده‌ای را تجربه کنند.

اقامت از طریق فرزندان

اگر فرزندان شما شهروند استرالیا هستند یا اقامت دائم این کشور را دارند، شما هم می‌توانید از طریق ویزای والدین استرالیا به آنها بپیوندید و در کنار فرزندان خود در استرالیا زندگی کنید. در همین راستا دو ویزای ۱۰۳ و ۱۴۳ برای اقامت دائم والدین در نظر گرفته شده است که اصلی‌ترین تفاوت آنها در میزان هزینه‌ی ویزاست.

اقامت دائم استرالیا

اقامت موقت استرالیا

روش اخذ اقامت موقت استرالیا

شماره ویزا

مدت اقامت

اقامت از طریق سرمایه گذاریویزای ۱۸۸ استرالیا۴ سال
اقامت از طریق کارویزای ۴۰۰ استرالیا۳ ماه
ویزای ۴۷۶ استرالیا۱۸ ماه
ویزای ۴۸۵ استرالیا۱۸ ماه تا ۴ سال
ویزای ۴۸۹ استرالیا۴ سال
اقامت از طریق دیدار و گردشگریویزای ۶۰۰ استرالیاحداکثر یک سال
اقامت از طریق ازدواجویزای ۸۲۰ استرالیا۲ سال
ویزای ۳۰۹ استرالیا۲ سال
اقامت از طریق نامزدیویزای ۳۰۰ استرالیا۹ ماه
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیاویزای ۱۷۳ استرالیا۲ سال
اقامت از طریق والدینویزای ۴۴۵ استرالیاتا پایان مهلت اعتبار ویزای والدین
اقامت از طریق تحصیلویزای ۵۰۰ استرالیاحداکثر ۵ سال

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اقامت از طریق کار

اگر نتوانسته‌اید ویزاهای اقامت دائم کاری را دریافت کنید نگران نباشید. دو ویزای ۴۷۶ و ۴۸۹ به همین منظور در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌های مهندسی از موسسات مورد تایید استرالیا هستید از طریق ویزای ۴۷۶ استرالیا می‌توانید تا سقف ۱۸ ماه در استرالیا زندگی و در زمینه تخصصی خود مشغول به کار شوید و در این مدت هر زمان که امتیازهای لازم را به دست آوردید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. ویزای ۴۸۹ استرالیا نیز به شما اجازه می‌دهد تا ۴ سال در مناطق کم‌جمعیت این کشور زندگی و کار کنید و پس از ۲ سال برای برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

بیشتر بدانید!
اخذ اقامت با سرمایه گذاری در کدام کشورها اعطا می شود؟

اما دو ویزای کاری ۴۰۰ و ۴۸۵ از این قائده مستثنا هستند و صرفا هدف اقامت موقت دارند. ویزای ۴۰۰ استرالیا به شما به عنوان فردی متخصص اجازه می‌دهد با دعوت یکی از سازمان‌های استرالیا به این کشور سفر کنید و سه تا ۶ ماه در این کشور مشغول به کار شوید. اگر هم به تازگی از یک موسسه آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اید می‌توانید از طریق ویزای ۴۸۵ استرالیا ۱۸ ماه تا ۴ سال به طور موقت در استرالیا زندگی و کار کنید و درس بخوانید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید می‌توانید با ویزای ۱۸۸ برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید و سپس در مرحله بعد از طریق ویزای ۸۸۸ برای اقامت دائم درخواست دهید. دریافت این ویزا از سه مسیر زیر امکان‌پذیر است:

  • ویزای کارآفرینی
  • ویزای سرمایه گذاری معمولی
  • ویزای سرمایه گذاری ویژه

جزئیات و شرایط اخذ هر یک این روش‌ها از جمله سن، سرمایه، میزان گردش مالی، نحوه‌ی امتیازبندی هر یک از این سه روش متفاوت است که در ویزای سرمایه گذاری 888 استرالیا به صورت کامل شرح داده شده است.

 

آشنایی با انواع اقامت استرالیا

شما با انواع ویزا های اقامت دائم استرالیا و اقامت موقت استرالیا آشنا شدید .قبل از دریافت ویزا های استرالیا شما نیاز به آماده سازی مدارک خود دارید که با دانستن زیر گروه ویزای مورد نیاز میتوانید به آسانی مدارک خود را برای ارسال به سازمان های ارزیابی استرالیا جمع آوری کنید .

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع اقامت استرالیا میتوانید اگر سوالی دارید از طریق مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید و یا از طریق آموزشگاه اریکه عدل کلاس های وکلا را شرکت کنید تا اطلاعات کامل درباره هر کدام از روش های مهاجرت به استرالیا مطلع شوید و یا از طریق تماس با ما میتوانید جلسه حضوری تنظیم نمایید تا از مشاوره وکلای متخصص این حوزه بهره بگیرید.

در صورتی هم که قصد خرید ملک در استرالیا را دارید با دانلود اپلیکیشن اینوستایم برند زیر مجموعه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از ریز جزییات اطلاعات هر ملک در شرکت سرمایه گذاری اینوستایم (Investime) باخبر شوید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

یک پاسخ

  1. با سلام وعرض ادب اینجانب علی صبوحانیان از تاریخ مارچ۲۰۲۰ بصورت PR دراسترالیا شهر آدلاید دریک شرکت دولتی مشغول به کاربوده ام. اینجانب دارای یک برادردرایران ویک خواهر هستم وخواهر من بتازگی PR استرالیا شده اند. اینجانب متقاضی دریافت ویزاهای زیر برای والدینم میباشم. (باذخیره مالی کافی) پدر۷۰ ساله پزشک ومتخصص بیهوشی، مادر۶۸ ساله ودبیر زبان. ۱. ویزای ۱۴۳ و دریافت ویزای ۶۰۰ و در صورت نداشتن شرط no further stay حذف ویزای ۱۴۳ و درخواست ۸۶۴ درخاک استرالیا و استفاده از بریج. ویاتقاضا برای دریافت ویزای۱۴۳ و سپس ۸۷۰ جهت اقامت سریعتر در استرالیا وگرفتن سریعتراقامت دائم. سوالاتی که از محضرجنابعالی دارم. نظروعقیده شمادرمورد این مسیر تقاضا ویا بهترین راههای موجودبرای دریافت سریعترین راه دریافت اقامت دائم، چگونگی کمک به این تقاضا واعلام هزینه آن. با تشکر وسپاس. علی صبوحانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟