منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه در 2023

ما در راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه قصد داریم نکات مهم و کلیدی در زمینه خرید ملک را درج کنیم تا شما عزیزان بتوانید تجربه شیرین و لذت بخشی از ملک خرید در ترکیه ،  این کشور زیبا داشته باشید. با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل همراه باشید.

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

قوانین و مقررات خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت در ترکیه نسبت به سالهای قبل بسیار ساده تر شده اند . در حال حاضرمی توانید با خرید ملک در ترکیه با قیمت 400 هزار دلار مستقیما پاسپورت این کشور را دریافت کنید. در سال ۲۰۱۳ آمار خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها به ۶۶ درصد افزایش پیدا کرده  است و خارجی ها برای ملک خریدن در ترکیه هجوم آورده اند.

برای آگاهی بیشتر از شرایط و ضوابط می توانید به پست « دریافت سریع پاسپورت ترکیه امکان پذیر شد » مراجعه کنید. ما در راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه قصد داریم نکات مهم و کلیدی در زمینه خرید ملک را درج کنیم تا شما عزیزان بتوانید تجربه شیرین و لذت بخشی از ملک خریدن در ترکیه ،  این کشور زیبا داشته باشید. با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل همراه باشید.

 

صحبت در خصوص فریبهای تبلیغاتی

اکنون که مقاله راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه به ۱۰۰۰۰ بازدید نزدیک می شود و از طرفی هم هر روز به تبلیغات رنگ و وارنگ تلویزیون ها در مورد خرید ملک در ترکیه هم اضافه می شود ، لازم دیدیم که در خصوص فریبهای تبلیغاتی خرید ملک در ترکیه صحبت کنیم.

همیشه به خاطر داشته باشید که فروشنده ای که ملک خوب و بدون مشکلی داشته باشد ، نیازی ندارد که تخفیفات و پروموشن های غیر منطقی در نظر بگیرد. به قول معروف مال خوب ، خودش خودش را می فروشد. توصیه می کنیم که اگر دیدید که شرایط فروش ملکی در پروژه ای خیلی خیلی عالی است! از آن دوری کنید!

فریبهای تبلیغاتی خرید ملک در ترکیه

شما باید بدانید که تا می توانید باید از این دست تبلیغات و پروژه ها دوری کنید. برای دانستن علت این موضوع می توانید مقاله « فریبهای تبلیغاتی خرید ملک در ترکیه » را بخوانید.

پرداخت پول ملک ترکیه در ایران ، یک اشتباه بزرگ!

اخیرا در تبلیغات می بینیم که فعالان عرصه خرید ملک در ترکیه از دریافت پول ملک ترکیه در ایران به عنوان یک امتیاز تبلیغاتی استفاده می کنند. اجازه بدهید یک بار برای همیشه تکلیف این موضوع را روشن کنیم:

برای اینکه شما مشمول بحث مهاجرت به سرمایه گذاری بشوید در همه کشور ها باید سرمایه به شکل قانونی توسط شما وارد آن کشور شده باشید و در حساب بانکی شما سپرده گذاری شود. سپس شما طبق قراردادی که دارید دستور انتقال وجه و پرداخت را به بانک بدهید.

گذشته از اینها همکاران ما در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل که همه ما عضو یک هلدینگ هستیم ، همواره از سوء استفاده های بزرگ در این زمینه گزارش می دهند. اریکه عدل در خصوص امور دعاوی و دادگاههای ترکیه هم خدمت رسانی می کند و به این واسطه هر هفته شاهد چند کیس سوء استفاده و کلاهبرداری هست.

پرداخت ریالی ملک ترکیه

پس الان به نکته مهم راهنمای خرید ملک در ترکیه رسیدیم. در ایران بابت ملک خارجی پول نپردازید چه ترکیه باشد چه جای دیگر. لزومی ندارد که هیچ کس امانت سرمایه شما را به عهده گیرد.

بدون وکیل قدم از قدم برندارید!

حقیقتش این است که نه تنها در ترکیه بلکه در تمام کشورهای سرمایه پذیر دنیا پروسه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هم پیچیده هست و هم دارای حساسیت. در خصوص پیچیدگی این موضوع ، اگر نگاهی به مطلب مراحل 10 گانه خرید ملک در ترکیه در وبسایت اینوستایم بیندازید متوجه چرایی این ادعا می شوید. ما در پروسه دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک نگرانی های زیادی داریم از قبیل:

  • مطالعات مربوط به کیفیت سرمایه گذاری
  • بررسی امور ثبتی و حقوقی ملک قبل از خرید
  • استعلامات مربوط به سند مالکیت
  • بررسی تطبیقی مربوط به تناسب ملک با قوانین مهاجرتی
  • مذاکرات قراردادی با شرکت سازنده جهت اصلاح و بهینه سازی قرارداد از دیدگاه حقوقی
  • مدیریت امور مالیاتی در کشور خارجی و دریافت کد ها و پرونده ها
  • افتتاح حساب بانکی مناسب و مدیریت انتقال وجوه
  • نظارت بر پرداخت طبق مفاد و مواد قرارداد
  • نظارت بر پروسه صدور سند و دریافت آن
  • نظارت بر امور مهاجرتی و دریافت پاسپورت ترکیه

همانطور که می بینید این پروسه واقعا پیچیده است و از سوی دیگر دارای حساسیت است به این خاطر که به طور معمول بخش عمده از سرمایه شما را به خود اختصاص می دهد.

بیشتر بدانید!
فریبهای تبلیغاتی خرید ملک در ترکیه

وکیل مهاجرت به ترکیه ، وکیل خرید ملک در ترکیه

حالا که به این نتیجه رسیدیم چگونه بدون وکیل مهاجرت به ترکیه و متخصص کار می توان وارد این وادی شد؟ آیا این موضوع عقلانی است ؟ حتما بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه را پیدا کنید و در تمام مراحل در کنار او بمانید.

مساله انتخاب در خرید ملک در ترکیه

خب ! چه ملکی را بخریم؟ آیا باید به تبلیغات و … اعتماد کنیم و سریع پول را پرداخت کنیم؟ چه چیزی در خرید ملک در ترکیه مهم است؟ به طور کلی اولین بحثی که در خرید ملک در خارج از کشور با آن مواجهیم این است که کدام ملک را انتخاب کنیم.

در مساله انتخاب ملک در ترکیه باید به عوامل مختلفی همچون سازنده پروژه و سوابق او ، مکانیت ،‌ امور قانونی و قضایی ، سیر پیشرفت یا پسرفت قیمت ها ، ارزیابی میزان رشد قیمت و به اصطلاح بازاری ها به خوش بخری ملک توجه بشود.

انتخاب ملک برای خرید ملک در ترکیه

بهترین روش جستجوی املاک فروشی در ترکیه

در امور سرمایه گذاری خارجی مخصوصا خرید ملک معمولا فرد سرمایه گذار با محل سرمایه گذاری فاصله دارد. پس با این شرایط او باید چگونه در خصوص موضوع سرمایه گذاری اش تحقیق کند و مطمئن شود؟

بهترین ابزار داشتن یک مرجع صادق و معتمد است که تمام جزئیات و اطلاعات را به صورت به روز شده در اختیار شما قرار دهد. مرجعی که تمام ابعاد و جوانب و گوشه و کنار موضوع مد نظر شما را پوشش بدهد و چشم و گوش شما باشد.

همچنین شما بدون استرس ، فرصت ورق زدن گزینه های مناسب و سبک سنگین کردن آنها را داشته باشید. اپلیکیشن اینوستایم این امکان را برای شما فراهم می کند که در فضایی آرام و تخصصی فرصت جستجو در لیست بهترین املاک فروشی ترکیه را داشته باشید.

همچنین اگر شهر خاصی در ترکیه را مد نظر دارید می توانید نگاهی به لینکهای زیر نیز بیندازید:

شرکت اینوستایم (Investime) یک مجموعه با خدمات کامل در زمینه مهاجرت با سرمایه گذاری است. این مجموعه در همه مراحل از جمله جستجو و انتخاب ملک ، نظارت بر قرارداد خرید ، انجام امور مهاجرتی و مدیریت ملک خریداری شده همراه شماست. در صفحه روند کار در اینوستایم می توانید اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید.

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت ، راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه ملک خرید در ترکیه خریدن ملک در ترکیه مهاجرت به ترکیه اقامت ترکیه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل

شناسایی کامل ملک ترک

اصل مسلم این است که باید از هر کسی که میخواهد شما را سریعا پای قرارداد بنشاند دوری کنید. شما باید فرصت کافی برای دیدن ملک ، مجتمع مسکونی و دور و اطراف آن ، محله ای که ملک در آن واقع است ، وضعیت اشتراک برق و آب و گاز و تلفن ، میزان شارژ ها و هزینه های ساختمان و … آشنا شوید. خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت آنقدرها که می گویند آسان نیست!

شناسایی کامل ملک برای خرید ملک در ترکیه

در نتیجه توصیه وکلا این است که ملک خرید در ترکیه را با کسی انجام بدهید که در این کار عجله ای ندارد. موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در برنامه دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک سرویس رایگان پیکاپ از فرودگاه ، رزرو هتل و ترانسفر از محل هتل به مکان پروژه ها و همچنین همراه کردن مترجم با متقاضیان و بسیاری خدمات دیگر را ارائه می دهد.

لپ مطلب این است که اگر کسی نسبت به رقابتی بودن قیمت ها و کیفیت کار سازنده و پروژه مطمئن باشد ، در کار عجله ای ندارد و به شما اجازه می دهد با خیال راحت ملک مورد نظر و دور و اطراف آن را شناسایی کنید.

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه ملک خرید در ترکیه خریدن ملک در ترکیه مهاجرت به ترکیه اقامت ترکیه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل

ملک خریدن در ترکیه ؟ به چه قیمتی ؟

همیشه در بحث خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت موضوع قیمت مهم بوده است و وکلا هم تاکید ویژه ای بر آن دارند. بحث و جدل ها بر سر این است که آیا ملکی که خرید می شود اینقدر می ارزد یا خیر. درست است که ما ممکن است اهدافی غیر از سرمایه گذاری مثل مهاجرت به ترکیه را داشته باشیم اما به هر حال نباید در این مسیر ضرر کنیم. حتی اگر بشود سود هم باید کرد.

بیشتر بدانید!
هزینه بیمه درمانی در ترکیه

وکلا توصیه می کنند که در بحث ملک خریدن در ترکیه باید حتما از کارشناس ها و ارزیاب های بی طرف استفاده کرد. این کارشناس ها ملک مورد نظر را به استفاده از آخرین نوسانات قیمت ها و در نظر گرفتن همه جوانب ارزیابی می کنند و اینجاست که شما متوجه می شوید ملکی که می خرید ارزشش را دارد یا نه !‌

بنابراین نتیجه گیری این بخش این است که در زمان خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت ، به هر کسی نباید اعتماد کرد و ابتدا باید بگذارید وکیل مهاجرت ترکیه تحقیقات خودش را بکند و در یک جمع بندی نهایی به شما بگوید که فلان ملک ارزش خرید دارد یا خیر.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت بین المللی اینوستایم بر اساس بودجه و قیمی که در نظر دارید جستجو کنید و بهترین گزینه ها را بیابید. جستجوی پیشرفته سایت Investime این امکان را به شما می دهد که گزینه ها را دقیقا مطابق شرایط خود ورق بزنید. برای مشاهده لیست املاک فروشی در استانبول و ترکیه حتما به این سایت سر بزنید.
ما در مقاله 6 عامل تاثیر گذار در قیمت ملک در ترکیه توضیح دادیم که چه فاکتور هایی می توانند در قیمت ملک در ترکیه تاثیر بگذارند.

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت ،‌ کدام شهر؟

بعد از در نظر گرفتن موارد فوق سوال بعدی در خصوص خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت این است که در کدام شهر ترکیه ملک بخریم؟ مسلما شهرهای استانبول ، ازمیر و آلانیا در ذهن شماست. ولی عجله نکنید!‌ برای خریدن ملک در ترکیه  مکانیت و شهر مهم است و برای انتخاب باید چند فاکتور را کنترل کنید.

معمولا در زمان خرید ملک در خارج از کشور وکلای ما نرخ رشد جمعیت شهر ، توسعه شهر و خدمات عمومی ، نمودار رشد قیمت های ملک ، آمار تعداد معاملات ملکی آن شهر بخصوص و رفتار فروشندگان و سازندگان را رصد می کنند. ملک خریدن در ترکیه هم از این اصل خارج نیست.  این مسائل می تواند در سرنوشت شما در کشور ترکیه تاثیر عمیقی بگذارد.

یک سرمایه گذاری موفق خارجی آن است که با مطالعه و پژوهش انجام شده باشد. اگر صرفا با مشاهده یک تبلیغ یا … بروید و ملک بخرید نباید انتظار داشته باشید که همه جوانب به نفع شما و خانواده شما باشد. باید با چشمانی باز و ذهنی آگاه اقدام به خرید کرد.

نکات مهم گزارش کارشناسی ملک ترکیه

نکته مهم دیگر این است که از فوریه 2019 هر ملکی که در ترکیه توسط خارجیان خریداری می شود و قرار است برای دریافت شهروندی ترکیه از آن استفاده شود ، باید توسط کارشناسان رسمی کشور ترکیه کارشناسی شود.

گزارش کارشناسی یا همان گزارش اکسپر به قول ترکها ، علاوه بر مسائل دیگر حاوی قیمت کارشناسی شده ملک هم هست. فراموش نکنید که قیمتی که در این گواهی کارشناسی قید می شود ، برای اداره مهاجرت ترکیه ملاک خواهد بود.

قیمت ملک در ترکیه

حالا نکته مهم در این مورد این است که معمولا کارشناسان این سازمان املاک را 10 تا 20 درصد زیر قیمت خرید ارزیابی می کنند به همین خاطر توصیه ما این است که موکلین حتی المقدور میزان سرمایه گذاری خود را کمی بالاتر از 250 هزار دلار تنظیم کنند تا در مسیر دریافت شهروندی ترکیه به مشکل برخورد نکنند.

برای اینکه در خصوص این موضوع مهم اطلاعات بیشتر بدست بیاورید و برای آن آمادگی داشته باشید ، توصیه می کنیم مقاله درک گزارش کارشناسی ملک ترکیه را در وبسایت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل مطالعه بفرمایید.

مذاکرات قراردادی برای خرید ملک در ترکیه

خیلی ها گمان می کنند هر قراردادی در ترکیه جلوی آنها گذاشته شود باید امضا کنند اما در واقع این طور نیست. باید به شما بگوییم که کار ما به عنوان وکیل به چالش کشیدن همین قرارداد هاست حتی اگر با بزرگ ترین شرکتهای ساختمانی دنیا بسته شود.

قرارداد خرید ملک در ترکیه

از دیدگاه ما هر قراردادی قابل مذاکره است چرا که اصولا طرفی که قرارداد را تنظیم کرده بیشتر به فکر منافع خود بوده تا خریدار. پس در نتیجه ارزشش را دارد که ما چک و چانه بزنیم و مقداری از نکات منفی قرارداد را کاهش بدهیم.

بیشتر بدانید!
مقایسه پاسپورت ترکیه و اقامت دبی 2023

اخذ پاسپورت با 400 هزار دلار!

اگر تصمیم گرفتید که به یک فرد ترک تبدیل شوید و تابعیت این کشور را دریافت کنید خبر خوب برای شما این است که کشور ترکیه در اواخر سال میلادی 2018 طرحی را تصویب کرد که به موجب آن افراد می توانند با خرید ملک یا املاکی به ارزش 400 هزار دلار به دولت این کشور درخواست شهروندی ترکیه را بدهند.

پس در کنار سایر راهنمایی های خرید ملک و سرمایه گذاری خارجی در نظر داشته باشید که اگر میزان سرمایه گذاری تان را به بیشتر از 250 هزار دلار برسانید شانس بسیار بالایی برای دریافت پاسپورت کشور ترکیه با خرید ملک دارید.

البته در سال 2022 زمزمه هایی آغاز شد که مبلغ سرمایه گذاری به زودی به 400 هزار دلار تغییر خواهد کرد. با انتشار قانون جدید اصلاح شده در روزنامه رسمی ترکیه تمام این شایعات به پایان رسید و افزایش قیمت پاسپورت ترکیه علنی و قطعی شد.

به موجب این سند منتشر شده از تاریخ 12 ژوئن 2022 ( 23 خرداد 1401) دیگر خرید ملک در ترکیه به مبلغ 250 هزار دلار موجب  شهروندی ترکیه نخواهد شد و اگر کسی بخواهد وارد پروسه پاسپورت ترکیه با خرید ملک شود بایستی حداقل 400 هزاردلار برای این موضوع سرمایه گذاری نماید.

ما در این خصوص یک سرویس اختصاصی در ترکیه داریم. برای کسب اطلاع بیشتر به بخش مهاجرت به ترکیه و صفحه دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک مراجعه بفرمایید.

کلام آخر در راهنمای خرید ملک در ترکیه

ما همواره تلاش داشتیم که رسالت خود را در خصوص سرمایه گذاری خارجی و مهاجرت که همانا آگاهی بخشی بیشتر بوده است به جای آوریم. مقاله راهنمای جاع خرید ملک در ترکیه به طور مرتب توسط وکلای مهاجرت و کارشناسان امر بروز رسانی می شود.

در کنار این مطلب آگاهی بخش توصیه می کنیم حتما مطالب مراحل 10 گانه خرید ملک در ترکیه و بعد از آن 7 مورد از خطرات خرید ملک در ترکیه را که تیم ما در وبسایت اینوستایم (Investime) منتشر کرده اند را مطالعه کنید.

خرید ملک در ترکیه

امیدوار هستیم که با استفاده از نکات و مطالب موجود در این مقاله بتوانید بهترین تصمیم گیری را در خصوص خرید ملک در ترکیه داشته باشید. در صورتیکه تمایل دارید در خصوص این روش مهاجرت به ترکیه با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل صحبت کنید ، می توانید از طریق صفحه تماس با ما وقت مشاوره رزرو نمایید. 

 

پرسش و پاسخهای مربوط به خرید ملک در ترکیه

در این بخش به بیان برخی از سوالاتی که موکلین ما از ما می پرسند می پردازیم:

مهم ترین مرحله خرید ملک در ترکیه چیست؟

مهم ترین مرحله در پروسه خرید ملک مرحله انتخاب مورد سرمایه گذاری است که باید در آن بی نهایت دقت کنید.

آیا باید به تبلیغات در انتخاب توجه کنم؟

خیر ، انتخاب شما برای خرید ملک در ترکیه باید بر اساس تحقیقات و بررسی های شما و وکیلتان انجام شود.

آیا برای خرید ملک در ترکیه نیاز به وکیل دارم؟

بله شما در حال ورود به یک سرمایه گذاری خارجی هستید و باید در تمام مراحل از مشورت های وکیل تان استفاده کنید.

 

گام به گام تا خرید ملک در ترکیه

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه در 2023

حالا که با نکات مهمی در خصوص خرید ملک در ترکیه آشنا شدید بد نیست که راهنمای گام به گام ما را برای این کار بدانید

زمان کل: 120 روز

انتخاب وکیل متخصص

یک وکیل متخصص مهاجرت به ترکیه پیدا کنید تا منافع شما به بهترین شکل حفظ شود. این نقطه شروع مطمئن است.

انتخاب ملک مورد نظر

با همراهی وکیل تان لیستی از بهترین املاک مناسب در ترکیه را تهیه کنید و آماده بازدید شوید

بازدید از املاک

از املاکی که وکیل شما لیست آنها را تهیه کرده است بازدید کنید و سلیقه خود را دخیل کنید.

امضای قرارداد

اجازه بدهید وکیل شما در خصوص قرارداد با فروشنده مذاکره کند و نکات منفی قرارداد را حذف یا اصلاح کند

اقدام برای مهاجرت

بعد از تهیه ملک ، وکیل شما در پروسه درخواست شهروندی ترکیه یا اقامت شما را همراهی خواهد کرد.

هزینه تخمینی: 400000 USD

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟