منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

سبک زندگی در پرتغال

سبک زندگی در پرتغال
سبک زندگی در پرتغال
در این مقاله موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل قصد دارد در مورد سبک زندگی در پرتغال صحبت کند . پرتغال یکی از باستانی ترین کشورهای جهان است که مناسب برای سرمایه گذاری ، کار و زندگی می باشد . اگر قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، حتما مقاله سبک زندگی در پرتغال را مطالعه کنید.

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

در این مقاله موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل قصد دارد در مورد سبک زندگی در پرتغال صحبت کند . پرتغال یکی از باستانی ترین کشورهای جهان است که مناسب برای سرمایه گذاری ، کار و زندگی می باشد . اگر قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، حتما مقاله سبک زندگی در پرتغال را مطالعه کنید.

سبک زندگی در پرتغال

  • سیاست

پرتغال کشوری دموکراتیک است و رئیس جمهور، قدرتمندترین شخصیت کشور است که برای مدت 5 سال انتخاب می شود. رئیس دولت، نخست وزیر این کشور است.

 

  • املاک

طی بیست سال گذشته،املاک پرتغال دست خوش توسعه عظیمی گشته که این مساله مدیون ثبات رو به افزایش کیفیت ساخت و تغییر در قدرت خرید متقاضیان این بازار است .

هنگام مقایسه قیمت متوسط املاک در شهرهای عمده اروپا پرتغال در رتبه بیست و ششم در میان 38 مکان در اروپا قرار دارد که نشان می دهد قیمت املاک پرتغال بسیار پایین تر از قیمت های اروپای غربی است. یکی از راه های مهاجرت به پرتغال ، خرید ملک و سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستغلات است.

 

  • مردم

خیلی از افرادی که تمایل به زندگی در پرتغال دارند اهمیت دانستن شیوه زندگی و نوع رفتار مردم را به خوبی درک می کنند. وقتی فردی قرار است حتی برای مدتی کوتاه در بین مردمی زندگی کند لازم است که درباره خصوصیات رفتاری و اخلاقی آن افراد اطلاعات بیشتری داشته باشد.مردم پرتغال ، سنتی و محافظه کار هستند و به سختی زیر بار نوآوری و تغییرات افراطی در جامعه می‌روند و زندگیشان بر محوریت خانواده استوار است.

بیشتر بدانید!
روشهای دریافت ویزای طلایی پرتغال

برای پرتغالی‌ها، وفاداری خانوادگی قبل از روابط اجتماعی دیگر، حتی کسب و کار قرار می‌گیرد.البته برای بسیاری از مردم ، هدف از مهاجرت به پرتغال ، داشتن تجربه یک زندگی جدید است. زندگی در پرتغال را می توان فرصت مناسب و طولانی برای تغییر سرعت زندگی، بهبود کیفیت زندگی و یا کشف فرصت های شغلی جدید در دنیای پیشرفته پرتغال دانست.

مردم پرتغال  به «صلح طلب»، «راحت طلب»، «خانواده دوست» و طبعاً «مصرف کننده»  شهرت دارند. از جنبه روابط و مناسبات انسانی در داخل جامعه و همچنین از جنبه بین‌المللی «سازشکار» می‌باشند.پرتغالی ها تمایل زیادی به سبک ارتباطی مستفیم و رک گونه دارند. معمولا آنها همیشه حقیقت را به شیوه مودبانه به افراد می گویند.

 

  • تفریح و سرگرمی

 در پرتغال می توانید به ورزش های آبی بپردازید، در بهترین زمین های گلف دنیا بازی کنید، در طبیعت غرق شوید، از جدیدترین روش های درمانی بهره مند شوید یا به مناطق روستایی بروید و میراث بی نظیر نوشیدنی ها و غذاهای پرتغال را کشف کنید.

 

  • مذهب و ادیان

به طور کلی 81 درصد از مردم این کشور کاتولیک و پیروی کلیسای رم و 6 درصد بدون دین هستند.

 

  • شیوه آموزش 

سیستم آموزشی بدین صورت تقسیم می گردد: کودکستان ( کودکان زیر ۶ سال) ، آموزش پایه ( ۹ سال، اجباری) ، آموزش متوسطه ( ۳ سال، تا کلاس دوازدهم) و آموزش عالی ( دانشگاه و پلی تکنیک) .  سیستم مدرسه عمومی ( کلاسهای ۱ تا ۱۲ ) برای شهروندان و ساکنان رایگان می باشد.

 

  • آب و هوا

بدون شک اطلاع از شرایط آب و هوایی منطقه برای زندگی در پرتغال ضروری است. زمستان های پرتغال ملایم و تابستان های آن گرم و خشک هستند. این کشور یکی از آفتابی ترین کشورهای اروپا می باشد.پرتغال در قسمت شمال آب و هوایی گرم، معتدل و دریایی دارد و در جنوب آب و هوایی مدیترانه ای با زمستانی مرطوب.

بیشتر بدانید!
ویدئوی تشریح ویزای تمکن مالی پرتغال

پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپا است. در طول تابستان، نسیم دریایی باطراوتی در این کشور می وزد که وضعیت بسیار مطلوبی ایجاد می کند. متوسط دما 8 الی 14 درجه در زمستان و 17 الی 28 درجه در تابستان است.

 

  • مهمانی

اگر علاقه مند به مهاجرت به پرتغال هستید ، بهتر است با سبک زندگی در پرتغال آشنا شوید. رفتن به خانه شخصی صرفا برای نوشیدن چای یا قهوه در پرتغال مرسوم نیست ، بهتر است به خانه کسی اگر می روید برای صرف یک وعده غذایی باشد و یا او را برای صرف غذا به خانه خود دعوت کنید.غذا بخش مهمی از مراسم در فرهنگ پرتغالی ها است و هرچیز دیگری در کنار آن موضوع قرار می گیرد .

هنگامی که شما را برای مهمانی دعوت می‌کنند برای میزبان گل یا شکلات هدیه ببرید. زمان سفارش گل فراموش نکنید که عدد 13 نشانه بدشانسی است و نباید تعداد گل‌ها 13 باشد و رنگ گل نیز قرمز نباشد چون این رنگ را به معشوقه یا شریک زندگی خود هدیه می‌دهند.

 اگر به شما کادو دادند، بدانید که انتظار دارند آن را همان لحظه باز کنید. در جلسات کاری معمولاً هدیه‌ای رد و بدل نمی‌شود اما وقتی نتایج یک مذاکره با موفقیت همراه می‌شود اهدای کادویی کوچک مانعی ندارد.

 

  • رقصیدن

رقص در میان مردم پرتغال بسیار محترم است. سبک زندگی در پرتغال اینگونه است که مردم، رقصیدن را دوست دارند و اصلا عجیب نیست که بعد از دعا و بازگشت از کلیسا در مسیر به رقصیدن بپردازند. برخی از آنها اعتقاد دارند که باید در آفتاب رقصید . پس اگر یک پرتغالی را در حال رقصیدن در خیابان دیدید ، اصلا تعجب نکنید. هر منطقه از کشور پرتغال سبک مخصوص رقص و آهنگ های خاص خود را دارد .

بیشتر بدانید!
هزینه مالیات در پرتغال چقدر است؟

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد سبک زندگی در پرتغال میتوانید اگر سوالی دارید از طریق مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید و یا از طریق آکادمی اریکه عدل کلاس های وکلا را شرکت کنید تا اطلاعات کامل درباره هر کدام از روش های مهاجرت به پرتغال مطلع شوید و یا از طریق تماس با ما میتوانید جلسه حضوری تنظیم نمایید تا از مشاوره وکلای متخصص این حوزه بهره مند شوید.

در صورتی هم که قصد خرید ملک در پرتغال را دارید با دانلود اپلیکیشن اینوستایم برند زیر مجموعه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از ریز جزییات اطلاعات هر ملک در شرکت سرمایه گذاری اینوستایم (Investime) باخبر شوید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟