منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

مهمترین شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا
در این مقاله قصد داریم  اطلاعات لازمی که در زمینه مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا وجود دارد را به صورت تمام و کمال ارائه نمائیم و توضیحات کاملی از آموزش در آمریکا و دانشگاه های آمریکا را با تشریح نکات قانونی آن ارائه نمائیم و به صورت خلاصه چگونگی اخذ ویزای دانشجویی آمریکا را بررسی می نماییم .

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

در این مقاله قصد داریم  اطلاعات لازمی که در زمینه مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا وجود دارد را به صورت تمام و کمال ارائه نمائیم و توضیحات کاملی از آموزش در آمریکا و دانشگاه های آمریکا را با تشریح نکات قانونی آن ارائه نمائیم و به صورت خلاصه چگونگی اخذ ویزای دانشجویی آمریکا را بررسی می نماییم .

مقاطع تحصیلی در آمریکا

سیستم آموزش در امریکا مانند کشور های دیگر به چهار مرحله  تقسیم می شود که از قرار زیر است ، با این حال می توان گفت شرایط تحصیل در آمریکا به لحاظ ساختاری مشابه نظام آموزشی دیگر کشور ها می باشد و باید اذعان داشت که دانشگاه های آمریکا از معتبر ترین مراکز علمی در رشته های خاص تلقی می شوند و برای تحصیل در هریک از آن ها ابتدا باید ویزای دانشجویی آمریکا اخذ گردد.

 • آموزش در دوران کودکی (یا قبل از مهد کودک)
 • مدرسه ابتدایی
 • مدرسه متوسطه
 • تحصیلات تکمیلی (کالج، حرفه ای یا فنی دانشکده)

 

تاثیر وزارت آموزش و پرورش در سیاست های آموزشی

یکی از موضوعات مهمی که در پروسه مهاجرت به آمریکا باید به دقت به آن توجه شود این است که در ایالات متحده آمریکا به واسطه استقلالی که ایالت ها در تصمیم گیری دارند ، بیشترین سیاست های آموزشی در سطح ایالتی و محلی تعیین می شود و نقش دولت فدرال در تعیین شرایط تحصیل در آمریکا محدود است، اما وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده امریکا در سطح کلان خدماتی را که شامل موارد ذیل است ارائه می دهد که شامل دانشگاه های آمریکا نیز می شود :

 • کمک های مالی فدرال برای آموزش و پرورش و نظارت بر این بودجه .
 • اطلاعات و داده ها را در مدارس آمریکا جمع آوری و یافته ها را گزارش می کند .
 • تمرکز و توجه ملی ، بر قوانین و مسائل مربوط به آموزش کلیدی است .
 • تبعیض را ممنوع کرده و دسترسی برابر به آموزش را تضمین می کند .
 • خدمات لازم را برای بهبود عملکرد آموزشی به کار می بندد .

 

 آموزش زبان انگلیسی برای دانش آموزان خارجی

در صورتی که دانشجوی خارجی قصد مهاجرت به آمریکا و به تبع آن ادامه تحصیل در آمریکا و انتخاب یکی از دانشگاه های آمریکا را به عنوان محل تحصیل خود داشته باشد  پس از اخذ ویزای دانشجویی آمریکا نیاز اصلی او آموزش زبان انگلیسی است ، چرا که برای حضور در مدرسه یا استخدام حتما باید احاطه کاملی بر زبان انگلیسی وجود داشته باشد به همین دلیل منابع متعددی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق آنها در دوره های محلی و آنلاین شرکت نمایند ، این منابع شامل موارد ذیل است :

 • مدارس یا سازمان های غیر انتفاعی
بیشتر بدانید!
انواع ویزا برای ورود به آمریکا

اگر در ایالات متحده زندگی کنید، هر ایالت، و شهر دارای برنامه های آموزشی و منابع خود برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر فرزند دارید، با کارکنان مدرسه خود صحبت کنید، یا با برنامه های محلی با یک سازمان محلی، دانشگاه یا سازمان غیر انتفاعی تماس بگیرید.

 • اینترنت

زبان انگلیسی را از طریق وب سایت USALearns.org بیاموزید و یا برنامه را برای تلفن یا رایانه خود دانلود کنید تا در همه حال در حال آموزش زبان انگلیسی باشید . گوش دادن به ShareAmerica.gov برای مکالمه های صوتی به منظور یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید است

 • کتابخانه ها

در برخی از جوامع، کتابخانه ها کلاس ها و جزوه های آموزش زبان انگلیسی را برای مطالعه ارائه می دهند. شما به راحتی می توانید کتابخانه مناسبی را در نزدیکی خود پیدا کنید

توجه داشته باشید ، در صورتی که شما با استفاده از یک برنامه آموزشی  مورد سوء استفاده افراد سود جو قرارگرفتید ، فریب خورده یا مبلغی بیش از حد متعارف پرداخت نموده اید ، می توانید با کمیسیون تجارت فدرال برای شکایت تماس بگیرید.

 

شرایط ورود به کالج یا دانشگاه در ایالات متحده آمریکا

مراحل مختلفی پس از مهاجرت به آمریکا برای ورود به دانشگاه و تحصیل در آمریکا وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در یک دانشگاه یا کالج در این کشور از آن پیروی کنند و شرایط آموزش در آمریکا را با دقت رعایت کنند که یکی از مهمترین آن ها ویزای دانشجویی آمریکا می باشد .

در ابتدا لازم به ذکر است که افراد متقاضی در ابتدا باید شرایط و گزینه های خود را بررسی کنند چرا که تحصیلات تکمیلی در آمریکا  و حضور در دانشگاه های آمریکا شامل 6 سطح تحصیلات  ، مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی پیشرفته و دکترای پژوهشی است. سیستم ایالات متحده یک دکترای دوم یا بالاتر را ارائه نمی دهد، بلکه برنامه های تحقیقاتی پس از مدرک را ارائه می دهد.

بیشتر بدانید!
تفاوتهای اقامت با تابعیت ، شرایط و مزایا

با این حال متقاضیان تحصیل در این کشور باید در ابتدا ، با توجه به وضعیت تحصیلی پیشین خود و شرایط فعلی تصمیم مناسبی را برای مطابقت وضعیت تحصیلی خود ارائه دهند و شرایط متفاوت مراکز آموزشی را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنند .

 

بورسیه تحصیلی در ایالات متحده آمریکا

بورس تحصیلی یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرت دانشجویی است که پس از اخذ ویزای داشجویی آمریکا امکان دستیابی به آن فرآهم است  ، با این حال با در نظر گرفتن سیستم آموزش در آمریکا می توان گفت ایالات متحده از کشورهای فعال در این زمینه به شمار می رود و شرایط خاصی برای بورس تحصیلی دارد ، اما توصیه جدی این است که همواره قبل از اقدام تأییدیه های لازم را اخذ کنید و مطمئن شوید که آیا موسسه آموزش عالی تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده به حضور شما در آن دانشگاه علاقه مند است یا خیر و آیا شرایط بورس تحصیلی مورد نظر را دارد یا خیر .

یکی دیگر از توصیه ها این است که قبل از مهاجرت تحصیلی از تجربه های واقعی دانشجویان بین المللی در مورد تجربه تحصیل در ایالات متحده مطلع باشید و با یک دید جامع وارد این پروسه شوید .

 

کمک هزینه های تحصیل در آمریکا

در سیستم آموزش در آمریکا ، دولت ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی وام ها، کمک های مالی یا کمک هزینه های تحصیلی جامع ارائه نمی دهد. و با این حال فرد متقاضی تحصیل در آمریکا به عنوان یک دانشجوی بین المللی مجبور خواهد بود منابع دیگری را به عنوان منابع مالی در نظر بگیرد ، مانند موارد زیر :

حمایت مالی مقامات آموزشی کشور مبدا – بسیاری از کشورها منابع مالی مطالعات خارجی را برای اتباع خودشان که در یک برنامه یا موسسه معتبر خارجی پذیرفته شده اند و واجد شرایط برنامه کمک هستندارائه می نمایند

بیشتر بدانید!
مالیات های ملکی آلمان چگونه محاسبه می شود؟

حمایت اداره پذیرش بین المللی -سیستم آموزش در آمریکا به نحوی است که بسیاری از موسسات دانشگاهی ایالات متحده به دانشجویان بین المللی کمک مالی می کنند. در صورت تمایل به حمایت مالی ، می بایستی با دفتر پذیرش بین المللی در مراکز آموزشی مورد علاقه تماس گرفته شود .

کمک هزینه تحصیلی و کمک های مالی – موسسات خصوصی، کسب و کار و سازمان های غیر انتفاعی ارائه کمک هزینه تحصیلی را برای تحصیل و تحقیق ارائه می کنند. برای بهره مندی از این امکان می توانید از ابزار جستجو آنلاین بورس تحصیلی رایگان دولت ایالات متحده استفاده کنید.

 

توصیه پایانی

متقاضیان مهاجرت به آمریکا و به تبع آن تحصیل در آمریکا باید توجه داشته باشند که شرایط متعددی برای موفقیت در پروسه تحصیل در دانشگاه های آمریکا وجود دارد که پیشینه علمی فرد را می توان یکی از موثر ترین آن ها قلمداد کرد ، با این حال همواره توجه داشته باشید که علاوه بر شرایط اصلی ، رعایت شرایط شکلی و تشریفاتی ، می تواند تاثیر شگرفی در این پروسه داشته باشد

با این حال درخواست خود را به صورت کامل و بدون هیچگونه ایرادی ارائه کنید چرا که در ایالات متحده آمریکا، کالج ها و دانشگاه ها ضوابط خاص خود را دارند ، و شرایط برنامه توسط دفاتر پذیرش موسسه ای که شما علاقه مند به آن هستید تعیین می شوند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهمترین شرایط تحصیل در آمریکا میتوانید اگر سوالی دارید از طریق مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید و یا از طریق آموزشگاه اریکه عدل کلاس های وکلا را شرکت کنید تا اطلاعات کامل درباره هر کدام از روش های مهاجرت به آمریکا مطلع شوید و یا از طریق تماس با ما میتوانید جلسه حضوری تنظیم نمایید تا از مشاوره وکلای متخصص این حوزه بهره بگیرید.

در صورتیکه هم که قصد خرید ملک در آمریکا را دارید با دانلود اپلیکیشن اینوستایم برند زیر مجموعه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از ریز جزییات اطلاعات هر ملک در شرکت سرمایه گذاری اینوستایم (Investime) باخبر شوید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟