منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

موارد حقوقی مهم در نقد کردن چک دبی

نقد نمودن چک دبی، برگشت چک در دبی، قانون چک در دبی، نکات حقوقی چک دبی
نقد نمودن چک دبی، برگشت چک در دبی، قانون چک در دبی، نکات حقوقی چک دبی
وصول یا نقد نمودن چک در دبی روندی کاملا قانونی داشته که وکیل بین المللی شما بر اشراف کامل از قوانین وصول چک در دبی و یا قوانین مرتبط با چک های برگشت خورده می تواند این پروسه را به نفع شما تکمیل نماید. همچنین به امکان بخشودگی صادر کننده چک برگشت خورده طبق قانون به شرط اینکه مبلغ چک کمتر از 200 هزار درهم امارات باشد نیز اشاره شد.

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

شهر دبی یکی از مقاصد بین المللی تجارت و انواع سرمایه گذاری های مالی و ملکی در دنیا است و به دنبال این مزیت مراودات تجاری و خرید و فروش های بسیار متعددی در دبی صورت می گیرد. در همین رابطه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از هلدینگ حقوقی آپادالا درباره نکات حقوقی نقد کردن چک دبی یا همان وصول چک از جمله قانون برگشت چک در دبی مواردی را مطرح و از نکات مهم در رابطه با میزان جریمه چک برگشتی طبق قانون چک در دبی مواردی را ذکر می نماید. همچنین از نکات حقوقی چک دبی در رابطه با جریمه چک برگشت خورده به روند شکایت به اداره پلیس تا دادگاه اشاره می نماید.

 

نقد کردن چک دبی

نقد کردن چک دبی معمولا یکی از مسئولیت های وکیل بوده و مستلزم این است که وکیل شما علاوه بر دانش حقوقی از شرایط نقد کردن چک، آشنایی کافی با سیستم بانکی دبی و انواع حساب بانکی در دبی نیز داشته باشد. بانک برگشت خوردن چک در دبی را به متقاضی دریافت وجه چک اعلام می کند.

مطابقت نداشتن امضای چک با طرز امضایی که قبلا صاحب حساب در بانک به ثبت رسانده نیز یکی از دلایل برگشت خوردن چک می تواند باشد. جدای از آن هر کشوری نظام بانکی و سیستم حقوقی خود را در صدور یا وصول انواع چک دارد که جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان پیشنهاد مطالعه مقاله نقد کردن انواع چک در ترکیه توسط وکیل بین المللی را برایتان داریم.

قانون چک در دبی

برگشت چک در دبی

برای مهاجرت به دبی و یا زندگی در دبی شاید مجبور باشید برای برخی از معاملات خود چک صادر کنید لذا بهتر است بدانید که خسارات ناشی از برگشت چک در دبی برای مبالغ کم قابل جبران می باشد، بر اساس قانونی که در سال 2017 تصویب شده هر شخصی که مبلغ 200 هزار درهم یا کمتر چک صادر نماید و  سپس آن چک برگشت بخورد بعد از پرداخت جریمه  چک برگشتی بخشیده می شود.

بیشتر بدانید!
نقش مشاور حقوقی در راندمان شرکتها چیست؟

این شخص بدون نیاز به رفتن به اداره پلیس یا دادگاه می تواند از طریق گوشی همراه خود مبلغ جریمه چک برگشتی را پرداخت کند، همانطور که می بینیم پیشرفت تکنولوژی و دیجیتال در امور مالی دبی از جمله امور مربوط به چک نیز سهم مهمی پیدا کرده است، علاوه بر آن جهت آشنایی با روش های مهاجرت یا اخذ اقامت دبی می توانید سری به وب سایت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل IIL بزنید.

 

قانون چک در دبی

از نکات مهم درباره چک دبی باید گفت طبق مقررات و قانون چک در دبی همیشه ممکن است با پرداخت جریمه چک برگشت خورده مشکل حل نشود زیرا شاکی می تواند موضوع را به دادگاه کشانده و علیه صادر کننده چک برگشتی پرونده تشکیل داده و مدعی شود. در این نوع موارد توجه به پرداخت میزان خسارت چک برگشت خورده می تواند راهکار خوبی برای حل این مشکل باشد. جریمه چک برگشتی برای مبالغ مختلف بدین شرح است:

  • جریمه 2 هزار درهمی برای چک برگشتی به مبلغ 50 هزار درهم امارات
  • جریمه 5 هزار درهمی برای چک برگشتی به مبلغ 50 تا 100 درهم امارات
  • جریمه 10 هزار درهمی برای چک برگشتی  به مبلغ 100 تا 200 هزار درهم امارات

نکات حقوقی چک دبی

نکات حقوقی چک دبی

از نکات حقوقی چک دبی در رابطه با نقد کردن یا مراحل شکایت توسط گیرنده چک، اشاره می شود که شاکی می تواند برعلیه صادر کننده چک به اداره پلیس شکایت کرده تا پرونده به دادستان عمومی ارجاع داده شود البته این روند در صورتی می تواند اجرا شود که مبلغ چک صادر شده بیش از 200 درهم امارات باشد لذا برای مبالغ بالا نیاز به بررسی های بیشتری خواهد بود. در کنار این موضوعات قابل ذکر است که دبی تبدیل به قطب جهانی برای انواع سرمایه گذاری های مالی و ملکی شده که چنانچه قصد خرید ملک در دبی را دارید با مراجعه به سایت املاک بین المللی اینوستایم بهترین گزینه ملکی را بنا به شرایط تان انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید!
بررسی انحلال قهری عقد وکالت با فوت یا جنون

 

موارد حقوقی وصول چک در دبی

وصول یا نقد نمودن چک در دبی روندی کاملا قانونی داشته که وکیل شما بر اشراف کامل از قوانین وصول چک در دبی و یا قوانین مرتبط با چک های برگشت خورده می تواند این پروسه را به نفع شما انجام دهد، همچنین به امکان بخشودگی صادر کننده چک برگشت خورده طبق قانون به شرط اینکه مبلغ چک کمتر از 200 هزار درهم امارات باشد نیز اشاره شد.

 

چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص نکات و مراحل قانونی وصول یا نقد کردن چک در دبی داشتید می توانید با مشاوران اریکه عدل تماس گرفته تا گفتگوی آنلاین یا مشاوره حضوری با وکلای معتبر و متخصص این امر داشته باشید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
نوشته ای از:
زینت طاهری
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟