منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج کشور

وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج، پیگیری طلب در خارج از کشور، مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده، مطالبه از شخص پناهنده به خارج، گرفتن پول و بدهی از پناهنده
وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج، پیگیری طلب در خارج از کشور، مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده، مطالبه از شخص پناهنده به خارج، گرفتن پول و بدهی از پناهنده
موضوع وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج از کشور بسیار گسترده است. که بنا به شرایط و مبلغ بدهی مشمول قوانین خاصی می شود. پیگیری طلب در خارج از کشور مراحلی دارد که لازم الاجرا می باشد. اجرای این مراحل ترتییب خاص خود را دارد. که وکلای مجرب از عهده آن برمی آیند. پروسه مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده ابتدا باید مسالمت آمیز باشد. همچنین گزینه هایی برای پرداخت بدهی ارائه گردد .گرفتن پول  از دست رفته از پناهنده هم با توجه به قوانین محلی باید مطابق با قوانین بین المللی باشد.

فهرست مطالب

آخرین مقالات در ایمیل شما

با خبرنامه ما به روز باشید!

وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج از کشور باید مطابق با قوانین بین المللی باشد. باید بدانیم که مراحلی برای وصول مطالبات و بدهی از بدهکاران وجود دارد. در همین رابطه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از زیر مجموعه هلدینگ بین المللی آپادالا در این مقاله سعی بر توضیح مراحل و روند قانونی مطالبات دارد. پیگیری طلب در خارج از کشور اصول خود را داشته که مستلزم مشاوره و همکاری با وکیل این امر می باشد. مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده و الان مقیم کشور دیگری است روندی بسیار قانونمند دارد. که البته مطالبه از شخص پناهنده به خارج باید طبق قوانین پناهندگی و مهاجرتی باشد. در رابطه با گرفتن پول و بدهی از پناهنده  می توان به لزوم در دست داشتن اسناد و مدارک لازم اشاره نمود. زیرا که هیچ ادعایی بدون مدارک قابل پیگیری نمی باشد. با اریکه عدل در ارائه مطالب حقوقی همراه باشید.

 

وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج

وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج روندی بسیار قانونمند دارد. میلیون ها نفر ایرانی در کشورهای مختلف زندگی می کنند. که طبق آمار اکثرا در آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا، خاورمیانه و کشورهای حوزه خلیج فارس مقیم هستند. گرفتن طلب از ایرانیان مقیم خارج از کشور نیازمند پروسه کاملا قانونی می باشد. برخی ایرانیانی که مهاجرت کرده و یا پناهنده هستند، بدهکار هستند. که قبل از مواجه شدن با اعلام ها و اخطارهای قانونی باید بدهی خود را پرداخت نمایند. مهاجرت و اقامت مانعی برای پرداخت بدهی نمی باشد. که البته امیدواریم ایرانیان  عزیز هیچ بدهی نداشته باشند.

اگر بدهکار شما در خارج کشور باشد چگونه طلب خود را مطالبه می کنید. بد حسابها و بدهی های پرداخت نشده مشکل جدی برای بیزینس شما هستند. اگر بدهکار شخصی حقوقی است و یک قرارداد تجاری با شما امضا کرده، باید مشخصات وی را داشته باشید. مانند نام، آدرس، نام شرکت، شماره تلفن و آدرس ایمیل. این قرارداد تجاری اصول و قوانینی داشته که باید رعایت می شده است. روش های گوناگونی برای مطالبه بدهی از بدهکاران وجود دارد. علاوه بر آن تبصره و ماده در این موضوع بسیار است.

بیشتر بدانید!
استعلام چک خارجی (اصالت و اعتبار)

 

پیگیری طلب در خارج از کشور

پیگیری طلب در خارج از کشور  مراحل و اصولی دارد که سعی داریم با قلمی روان به آن بپرداریم. چک و سفته برای خرید صادر می شود، برای مثال خریدار مبلغ زیادی از شما کالا یا خدماتی را خریداری نموده است. که تمام مبلغ آن را پرداخت نکرده و مابقی را چک یا سفته داده است. در قرارداد شرایطی باید ضمیمه می شده  که تعهدات طرفین را هنگام اختلاف و عدم پرداخت مشخص نماید.

به قولی از قبل باید محکم کاری می کردیم.، ولی اگر با وجود همه این تدابیر باز هم مشتری شما بدهی اش را پرداخت نکند تکلیف چیست. شما در این مرحله نیاز به واسطه ای دارید که طلب شما را بگیرد، این واسطه همان وکیل وصول مطالبات شماست. اولین اقدام ارسال نامه یادآوری و یا تماس تلفنی با بدهکار می باشد.

 نوشتن این نامه یادآوری خود مقررات و اصولی دارد مانند اینکه این نامه باید ضمیمه اینویس قرارداد شود. اگر پرداختها از طریق بانک بوده، کلیه رسید ها را باید داشته باشید. پیگیری کردن وصول طلب در خارج کشور از مسئولیت های وکیل مطالبات است، بخصوص که قرار است در یک کشور دیگری دنبال شود.

 

پیگیری طلب در خارج از کشور

مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده

مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده مستلزم رعایت و اجرای قوانین بین المللی است. این شخص بدهکار می تواند حقیقی یا حقوقی باشد. در ادامه موضوع باید گفت نامه یادآوری نباید تهدید آمیز بوده بلکه مسالمت آمیز باشد، در ابتدا اطلاعاتی از شرایط عدم پرداخت برایش لحاظ و گزینه های گوناگونی به وی برای پرداخت بدهی پیشنهاد دهید.

بنا به شرایط بدهکار زمانی برای پرداخت بدهی مشخص نمایید، همچنین ارسال نامه یادآوری می تواند 2 یا 3 بار باشد. که هر کدام از این نامه های یادآوری در فاصله زمانی باید ارسال شود. بعد از اتمام مهلت ارسال نامه یادآوری تماس تلفنی باید انجام گیرد.

 

روش های گوناگون در مطالبه بدهی

شرکت های کوچک و بزرگ ممکن است هفتگی یا ماهانه تسویه حساب داشته باشند. اگر بدهکار شما در اروپا یا کشورهای غیر اروپایی باشد زمان پرداخت و انتقال وجه بانکی متفاوت است. اگر خارج از اروپا باشد معمولا 5 تا 10  روز طول می کشد تا به حساب شما بیاید. مطالبه نمودن بدهی از شخصی که مهاجرت کرده باید طبق قوانین اختلافات مرزی باشد.

بیشتر بدانید!
نکات مهم درباره چک دبی 2022

شما حتی می توانید ضرر و زیان دیرکرد بدهی را مطالبه و بنا به تاریخ و مبلغ قرارداد، مدعی خسارت شوید. وکلای اریکه عدل شما را در این مسیر یاری و همراهی خواهند نمود. چنانچه با این پیگیری ها به نتیجه ای نرسیدید، آنگاه روال کار قانونی تر خواهد بود. تمامی مدارک و اسناد و نامه های یادآوری را برای ارائه به دادگاه داشته باشید تا بتوانید اثبات کنید که خواستار دریافت بدهی خود بوده اید. علاوه برآن در مبادلات تجاری قوانینی وجود داشته که برای تمامی موارد راهکارهای قانونی دارد.

 

مطالبه از شخص پناهنده به خارج

مطالبه از شخص پناهنده به خارج طبق قوانین بین المللی بوده و بنا به مبلغ بدهی روش هایی برای مطالبه وجود دارد. برای مثال بدهی کمتر از 5 هزار یورو مشمول اختلافات مطالبات کوچک اروپایی می شود. حال هر کشوری بنا به مقرراتی که دارد باید از یک سری قوانین مرجع بین المللی تبعیت نماید. که تشخیص این مورد به عهده وکلای مجرب این امر می باشد.

در کشورهای گوناگون قوانین متفاوت است، بطور مثال در بلژیک فقط یک وکیل می تواند درخواست پرداخت بدهی را امضا نماید. اما در هلند اولین مرحله این است که طلبکار اعلام دادرسی می کند.  این مطالبه بدهی می تواند از یک شخص باشد یا یک شرکت. شیوه وصول بدهی از شخص پناهنده به خارج باید طبق قوانین مهاجرتی و پناهندگی باشد.

 

cross-border dispute چیست؟

بطور مثال هر طلبکار چه حقیقی و چه حقوقی، اگر فرد بدهکار وی در لوکزامبورگ باشد می تواند ادعای دادرسی نماید. حتی اگر در دو کشور متفاوت باشند. به این روند cross-border dispute گفته می شود. بدین معنی که اختلافات مرزی و بین المللی اشخاص حقیقی و حقوقی در کشورهای مختلف نیازمند یک مرجع واحد می باشد، زیرا داوری و قضاوت در هر کشور اصولی متفاوت دارد. یک مقام و مرجع واحدی برای حل اختلاف دو نفر از دو کشور است.

بیشتر بدانید!
تحلیل ام تی (MT) در کد سوئیفت

البته همانطور که میدانید توضیح نکات و موارد حقوقی و قانونی فراتر از دو سه جمله هستند و برای هریک از کلمات و عبارات حقوقی توضیحات مفصلی باید داده شود.

مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده

گرفتن پول و بدهی از پناهنده

گرفتن پول و بدهی از پناهنده پروسه ای است که مراحل خود را دارد. اگر بدهکار به نامه های یادآوری و تماس های تلفنی پاسخ ندهد، باید یک درخواست رسمی به عنوان آخرین گزینه به ایشان ارسال گردد. مبنی بر اینکه در صورت عدم پرداخت بدهی اقدامات قانونی و حقوقی برعلیه ایشان آغاز می شود. بازپس گرفتن پول از دست رفته از پناهنده باید تحت نظارت مسئول این امر باشد.

این درخواست رسمی که باید تحت نظارت ناظر ثبت شود به عنوان اخطار به بدهکار ارسال می شود، تمامی اسناد و مدارک جهت ارائه به دادگاه باید موجود باشند. زیرا دادگاه به مدارک ناقص رسیدگی نخواهد کرد. در نوع و مقدار مطالبه خود با وکلای اریکه عدل در تماس باشید. تا از قوانین مرتبط با شرایط وصول مطالبات و بدهی خود آگاه باشید. وکیل مطالبات در خصوص گرفتن پول از دست رفته و بدهی از پناهنده راهکارهایی قانونی اعمال می کند.

 

 

موضوع وصول طلب از ایرانیان مقیم خارج از کشور بسیار جامع و متنوع می باشد، که بنا به شرایط و مبلغ بدهی مشمول قوانین خاصی می شود. پیگیری طلب در خارج از کشور مراحلی دارد که لازم الاجرا بوده و اجرای این مراحل ترتیب خاص خود را دارد که وکلای مجرب از عهده آن بر می آیند. پروسه مطالبه از شخصی که مهاجرت کرده ابتدا باید مسالمت آمیز باشد و همچنین گزینه هایی برای پرداخت بدهی ارائه گردد. روش مطالبه از شخص پناهنده به خارج میتواند بر اساس مقدار بدهی اتخاذ شود و البتهگرفتن پول و بدهی از پناهنده  هم باید مطابق با قوانین بین المللی باشد.

 

چنانچه اطلاعات بیشتری مد نظر دارید با کارشناسان حقوقی اریکه عدل تماس بگیرید. هلدینگ حقوقی بین المللی آپادالا با دو زیر مجموعه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم همواره بهترین راهکارها را ارائه می نماید.

ارزیابی هوشمند مهاجرتی!

ارزیابی مهاجرتی بر اساس سالها تجربه وکلا + ارائه نتیجه در لحظه بدون نیاز به انتظار

مشاوره مهاجرتی
با اهل فن!

جای سوال شما بین 2600+ موضوع مطرح شده در انجمن مهاجرتی اریکه عدل خالیست! 

این مطلب به کارتون اومد؟
استفاده از تجربه ها
2600+
گفتگو و
تبادل نظر
در انجمن مهاجرتی آنلاین اریکه عدل
با وکلا و افراد دارای تجربه گفتگو کنید....
موارد مرتبط برای بررسی بیشتر:
نوشته ای از:
زینت طاهری
مشترک خبرنامه ما شوید!
آخرین آپدیت ها را بگیرید و از بهترین ها بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

با بهترین وکلای ما وقت آنلاین رزرو کنید یا اینکه سوال خود را در سامانه مشاوره اینترنتی مطرح کنید...

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...

چون نظر شما مهمه! اطلاعات این صفحه کاربردی بود؟