منو

موسسه حقوقی اریکه عدل

Sanction Lawyers

وکیل رفع تحریم ها

وکیل رفع تحریم ها در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل وظیفه دارد تا با همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی که به شکل نادرست مورد تحریم در اروپا و یا آمریکا قرار گرفته اند ، مشکلات حقوقی آنها را حل و فصل نماید.

رفع تحریم ها از مذاکره با مقامات و نهادها آغاز می شود و تا طرح دعوی در مراجع قضایی ذیصلاح بین المللی ادامه می یابد. تخصص ما در اریکه عدل رفع تحریم های ناصحیح از فعالان تجاری ایرانی است. 

[yasr_visitor_votes]

وکیل رفع تحریم ها

تحریم های بین المللی همیشه همانند زنجیری بر پای فعالان تجاری ایرانی سنگینی کرده و باعث شده است بسیاری از فرصت های تجاری خواسته و ناخواسته از دست بروند. به قول حضرت سعدی : من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود… بله فرصت های تجاری و شانس حضور در معاملات بین المللی نیز همچون جان در وجود کسب و کارهاست و اگر یک بیزینس به نادرست در لیست تحریم ها وارد شود ، همانند این است که جان از تنش خارج شود.

ما در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به عنوان اولین وکیل رفع تحریم کشور دغدغه ها و نگرانی مان این است که این نادرستی تحریم ها را با لسان حقوقی و منطق استدلالی در مجامع و مراجع بین المللی اثبات کنیم و غل و زنجیرهای گرانی که بر دست و پای کسب و کارهای ایرانی به غلط بسته شده است را بگشاییم. 

تلاشهای وکیل رفع تحریم...

بررسی کامل وضعیت

وضعیت نهاد تحریم شده به طور کامل بررسی و ارزیابی می شود.

بررسی دقیق راهکارها

راهکارهای رفع تحریم توسط کارگروه ویژه ما لیست می شوند.

جمع آوری ادله و مدارک

مدارکی که برای اقدامات لازم نیاز است جمع آوری می شود.

مکاتبه و مکالمه و رایزنی

در قالب رایزنی با نهادهای مسئول وضعیت توجیه می شود.

طرح مساله در دادگاه

برای رفع تحریم رسمی در دادگاه های صالح اقدام می شود.

دفاع تخصصی در دادگاه

به عنوان وکیل در دادگاه ها دفاعیات لازم انجام می شود.

وکیل رفع تحریم ، اولین بار در ایران

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به عنوان وکیل تحریم ها برای اولین بار در ایران مدافع حقوق کسانی است که به نادرست موضوع تحریم ها قرار گرفته اند و با موانع بسیاری دست بر گریبانند.

بررسی وضعیت توسط وکیل تحریم

بررسی دقیق وضعیت حاکم

قبل از هر اقدامی کار وکیل رفع تحریم ها این است که وضعیت فعلی را به طور کامل مورد بررسی و مداقه قرار می دهد. باید عواملی که سبب وضع تحریم شده اند با حساسیت فراوان استخراج شوند.

ما ابتدا باید از نادرستی و بی پایه و اساس بودن تحریم های وضع شده مطمئن شویم تا بتوانیم بر اساس آن وضعیت موجود را چاره کنیم.

در اریکه عدل کارگروه ویژه رفع تحریم ها با مطالعه سطح تحریم هایی که وضع شده است ، نهاد های تحریم کننده و علت وضع تحریم ها تلاش می کند تا به این نکته برسد که چرا شرکت ایرانی در این وضعیت قرار گرفته است.

این کار وکیل رفع تحریم ها را برای ورود به مرحله بعدی یعنی بررسی راهکارها آماده و مهیا می کند.

 

بررسی راهکارهای رفع تحریم

پس از اینکه وضعیت دقیقی که کسب و کار ایرانی در آن قرار دارد به طور مستند و مکتوب استخراج شد نوبت تحقیق و پژوهش بابت راهکارهای برون رفت از این وضعیت نامطلوب فرا می رسد. 

وکیل رفع تحریم ها در کارگروه ویژه موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با احاطه و تسلطی که بر ابزار ها و دستاویز های حقوق بین الملل در خصوص رفع تحریم دارد و همچنین در نظر گرفتن سطح تحریم ها و وضعیت کسب و کار ایرانی پروپوزال خود را در خصوص راهکارهای برون رفت تدوین می نماید.

بعد از اینکه درصد موفقیت این راهکارها سنجدیده شد ، ما برای ورود به مرحله بعدی کار یعنی جمع آوری مدارک و مستدلات آماده می شویم. 

راهکارهای رفع تحریم
تدوین مدارک و مستدلات برای رفع تحریم

تدوین مدارک و مستدلات

اکنون که راهکارهای رفع تحریم بر اساس شرایط و اوضاع و احوال موجود ثبت و ضبط شده است به مرحله تدوین مدارک و مستدلات می رسیم. در این مرحله هرگونه مستندی که میتواند در پروسه به وکیل رفع تحریم ها کمک کند جمع آوری می شود.

این مدارک می تواند شامل قراردادها و سوابق آن ، صورتهای مالی ، لیست پرسنل و … باشد. 

مرحله جمع آوری مدارک و مستندات در کار وکیل تحریم بسیار اهمیت دارد چرا که راه را برای اقدامات اجرایی پیش رو هموار می کند.

رایزنی با نهاد های مسئول بین المللی

همزمان با اتمام مرحله جمع آوری مدارک و مستندات لازم که موفقیت وکیل رفع تحریم ها را بیمه می کند ، ما یک کیس منظم و مرتب خواهیم داشت و دقیقا می دانیم کجا ایستاده ایم و چه می خواهیم بکنیم.

حالا زمان آن رسیده است که قبل از هرگونه اقدام رسمی با سازمان ها و نهادهای مسئول بالاخصص اداره OFAC در آمریکا ، یک مذاکره و رایزنی اولیه داشته باشیم. 

به قول معروف گرهی که با دست باز می شود را با دندان نمی گشایند. وکیل تحریم تلاش می کند تا با یک لایحه تخصصی و جامع و مکاتبات متعاقب بر آن سوء تفاهمات و سوء برداشت ها را در این سازمان ها مرتفع نماید. 

وکیل رفع تحریم ها
پرونده رفع تحریم در دادگاه

طرح مساله در دادگاه بین المللی

بعد از اینکه رایزنی با سازمانهای ذیربط انجام شد و اطلاعات بسیار ارزشمندی از این طریق در خصوص اوضاع و احوال کسب و کار ایرانی بدست آمد ، ما خود را برای طرح کیس رفع تحریم در دادگاه های اختصاصی و بین المللی آماده می کنیم. 

وکیل رفع تحریمها در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل تلاش می کند تا با احاطه و تسلطی که بر موضوع دارد که کیس کامل و بدون اشکال را در این مراجع رسیدگی طرح نماید.

طرح دادخواست در این مرحله بسیار اهمیت دارد چرا که چارچوب و حدود و صغور اقدامات بعدی را تعیین می کند و می تواند در سرنوشت پرونده تاثیر بسزایی داشته باشد. 

دفاع تخصصی در دادگاهها

اکنون تمام تمرکز کار گروه ویژه رفع تحریم ها در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل بر پیش بردن پرونده در مراجع بین المللی و دفاع موثر در این موضوع قرار می گیرد. 

تمامی اقداماتی که ما در مراحل قبل به طور اصولی و اساسی مبتنی بر علم دانش حقوق انجام داده ایم اینک چراغ راه ما و مقامات رسیدگی کننده قرار می گیرد.

با یک برنامه ریزی صحیح و دقیق و حضور تخصصی در این مراجع و دفاع موثر از کیس در جریان ، وکیل رفع تحریم ها خواهد توانست محدودیت ها و موانعی که بر سر راه کسب و کارهای ایرانی با وضع تحریمها ایجاد شده است را حذف نماید و بار دیگر آزادیهای لازم برای فعالیت های تجاری به به آنها بر گرداند. 

دفاع از دادگاه های رفع تحریم

پرسش و پاسخها

از وکیل رفع تحریم ها می پرسند:​

در حال حاضر خدمات وکیل رفع تحریم ها در اریکه عدل برای کسب و کارهای ایرانی فعال در بخش خصوصی ارائه می گردد.

بله در سالهای گذشته ما شاهد این موضوع بوده ایم که برخی بازرگانان و فعالان تجاری به غلط به عنوان شخص حقیقی موضوع تحریم قرار گرفته اند و اسم آنها وارد لیست تحریم شده است. ما در دپارتمان رفع تحریم به این اشخاص هم خدمات ارائه می کنیم. 

در آمریکا اداره کنترل دارایی های خارجی یا OFAC مسئول رسیدگی به وضعیت تحریم ها قلمداد می شود. 

اگر سوالتان را در لیست بالا نیافتید، در انجمن گفتگوی آنلاین به صورت رایگان سوالتان را مطرح نمایید و از وکلای متخصص پاسخ دریافت کنید.

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره حضوری یا ویدئویی با وکلا با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید سوالات خود را در انجمن گفتگوی آنلاین اریکه عدل مطرح نمایید.

موسسه حقوقی اریکه عدل

در اریکه عدل بیشتر از 1200 مطلب حقوقی و مهاجرتی منتشر شده.
ما به شما کمک می کنیم که خیلی سریع چیزی که لازم دارید را پیدا کنید...